» Skotsko – Cestou (ne)cestou
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Skotsko – Cestou (ne)cestou
19. Červenec, 2015 | Lucie | Cestování

Přesně v 17:25 se ozval zvuk motorů a letadlo se rozjelo. O dvě hodiny a deset minut později jsme již dosedali na Londýnské letiště Stansted. Prošli jsme asi milionem pasových a celních kontrol, našli si svá zavazadla a zamířili na stanoviště autobusů. Po pár minutách čekání jsme se nalodili do busu směřujícího na Victorias station. Cestou jsme se kochali jízdou vlevo a typickými anglickými domky, v Londýně nás pak přivítalo deštivé počasí a tma. Z původně plánované večerní procházky se vyklubala honba za jídlem a tak tak jsme to stihli před odjezdem mega busu, který nás měl dopravit severněji po ostrově. Strategicky jsme zvolili místa v patře autobusu(ooo, mají tu dvoupatrové autobusy, to u nás nemáme), i když to až tak strategické nebylo, vzhledem k tomu, že jsme všichni usnuli, a i kdyby ne, tak venku byla neproniknutelná tma. Po probuzení už bylo možné využít oněch míst a sledovat Skotsko. Po mega busu jsme ještě vystřídali dva místní autobusy (oba dvoupatrové, hádejte, kde jsme asi seděli 😀 ) a ve skoro cílové stanici se pro změnu vydali zaútočit na místní Tesco. Po nákupech si pro nás přijel farmář, naložili jsme svoji bagáž a úzkou silnicí mířili na farmu.

 

Po příjezdu jsme okamžitě obdrželi karavan, naše přechodné obydlí na dalších pár týdnů a šli jsme se ubytovat. Háček pro mě přišel až potom. Náhoda tomu chtěla tak, že jelikož jsme na farmu dorazili jako poslední, dostali jsme ne plně funkční zbylý karavan. Bez záchodu. Drobně mě to vychýlilo z osy, dobře, začala jsem vyšilovat jako blázen, a fakt začala uvažovat o okamžitém odjezdu. Dost tomu napomohla i návštěva místního sociálního zařízení, které bych měla využívat, pro představu předkládám koláž fotografií.

Dost mě to šokovalo i z toho důvodu, že si tam v klidu v rohu raší plíseň velikosti lidské nohy, což není úplně sterilní, přihlédneme-li k tomu, že se na farmě manipuluje s ovocem určeným k přímé spotřebě bez další tepelné úpravy. Mýdlo ani nic jiného jsem tam samozřejmě nenašla.

Dlouho jsem se s tím nemohla smířit a dávala to okolí patřičně najevo, jenže nevýhoda toho, že bydlím se čtyřma klukama je taková, že jim to bylo fuk. Tak jsem se aspoň snažila vydrhnout kuchyň a vůbec upravit karavan do obyvatelné podoby. Moc smysl to stejně nemělo, protože hned po vyčištění někdo z nich uznal za vhodné vejít až do kuchyně v botách od bahna, jsem mírumilovná osoba, ale zabila bych je!

Skotsko se činí a ukazuje nám nadále své chladné a deštivé léto, takže chodit se dá jen v holínkách ( ještě že mají alespoň růžovou podrážku, když už růžové brýle nejsou na skladu 😀 ) Musím ale říct, že Anglie má něco do sebe. Červené telefonní budky, přírodu a kvalitní potraviny. Obzvláště sýry se nedají s těmi našimi vůbec srovnávat. A na život bez chleba se dá taky zvyknout, bagely jsou skvělá náhrada!

A report z prvního dne na poli bude příště 😀

 

P.S. Rozhodla jsem se kousnout a vydržet to tu, ale neručím za to, kolik kluků to tu přežije se mnou (nebo já s nima).Kam dál?

Jednoduchý recept: Boloňské špagety
Boloňské špagety jsou jedním z jídel, které patří v Česku k těm typičtějším a oblíbeným. Přitom je ale velmi jednoduché je uvařit. V následujícím receptu vás seznámím s velmi jednoduchou variací na tohle populární jídlo pro začátečníky. Recept je na 1 porci špaget, ale každý…

Organizace času jako klíč úspěchu
Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400 sekund, ale přesto spousta z nás žije v přesvědčení, že nemá čas. Čas na rodinu, koníčky, odpočinek. Opravdu ho nemáme, nebo jen neumíme čas správně plánovat? Na kurzu o organizaci času nám bylo sděleno, že před…

Dovolená v Chorvatsku - Vodice
Blížil se konec prázdnin, a jelikož jsem celé prázdniny tvrdě pracoval, rozhodl jsem se, že alespoň na začátku září vyjedu někam k moři na dovolenou s přítelkyní si odpočinout. Jelikož je září doba po prázdninové sezóně, hledali jsme co nejakčnější a nejvýhodnější nabídku. Samozřejmě nabídek…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře