» Dovolená v Chorvatsku – Vodice
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Dovolená v Chorvatsku – Vodice
4. Říjen, 2015 | Michal | Cestování

Blížil se konec prázdnin, a jelikož jsem celé prázdniny tvrdě pracoval, rozhodl jsem se, že alespoň na začátku září vyjedu někam k moři na dovolenou s přítelkyní si odpočinout. Jelikož je září doba po prázdninové sezóně, hledali jsme co nejakčnější a nejvýhodnější nabídku. Samozřejmě nabídek bylo hodně, bohužel ale u většiny žádné závratně velké slevy nebyly, nebo nám nevyhovovalo místo/ ubytování/ strava/ doprava/ Wi-Fi atd. Nakonec jsme se zaměřili jen na slevové portály. Kromě skvělých nabídek na fotokalendáře a fotohrnečky, hamburgery 1 + 1 zdarma a tataráky, zde bylo i několik velmi zajímavých last minute nabídek na dovolenou. Nakonec vyhrál týdenní pobyt v Chorvatsku u moře ve městě Vodice.

Doprava

Doprava byla autobusem z Brna. Autobus to byl poměrně pohodlný a na 14 hodinovou cestu dostačující. Řidiči se jmenovali Karel a Karel. Ve skutečnosti si už nepamatuji, jak se jmenovali, ale byla tu jistá podobnost se řidiči z Účastníků zájezdu. Jejich vyjadřovací schopnosti byly na úrovni paní z Prostřena, která nevěděla, co je to minulý čas, takže například ohlášení 15 minutové zastávky na benzínce s toaletami trvalo 10 minut, s tím, že důkladně popsali, co se na takových toaletách dá dělat. Alespoň plastové podšálky neměli.

Ubytování

Ubytování jsme měli ve tříhvězdičkovém hotelu Angeli v přízemním pokoji. Nebylo to ale na škodu, protože k pokoji patřila poměrně hezká a prostorná terasa, kde nebylo zvenčí moc vidět a kde se krásně popíjelo víno po večerech. Na pokoji byla také televize a klimatizace. V televizi vysílali jen chorvatské a německé pořady a klimatizace fungovala jen na nejslabší stupeň, takže moc nepomáhala, ale i tak se snaha hotelu cení. Přesto bylo ale ubytování hezké a převládají pozitivní dojmy. Navíc hotel není v centru, takže po večerech byla příjemně klidná atmosféra. Pláž byla vzdálená cca 300 metrů, což taky není daleko a všude kolem stály restaurace a dokonce i jeden supermarket, takže na polohu si stěžovat nemůžu. Jen cesta do centra mohla být kratší.

Strava

Měli jsme polopenzi, což znamená snídaně a večeře. Snídaně byla formou švédského „stolu“. Návštěvníci si mohli vybrat na pití z kávy, čaje a džusu a na jídlo z pečiva, lupínků, čokoládových kuliček atd… prostě asi klasika, pokud normálně nejezdíte do ***** hotelů. Na večeři se podávala polévka a hlavní jídlo se salátem. Hlavní jídlo jsme si mohli volit ze tří jídel, ale bohužel převládala česká kuchyně. Já mám českou kuchyni rád, takže jsem byl v 70% případů jídlem uspokojen, ale přítelkyně, která nejí teplé rajčata a cibuli, což je základ skoro každého jídla, poměrně trpěla. Za zmínku ještě stojí milá paní kuchařka, která jídlo připravovala a dávala mi vždy větší porci než přítelkyni a pokaždé se zeptala, jak mi chutnalo a jestli nechci přidat, což přítelkyni pěkně vytáčelo a mě těšilo. Myslím, že se mnou flirtovala, ale přece jen jí bylo minimálně 60, cože je skoro o 40 let víc jak mně, takže by z toho asi nic nebylo.

Pláž

Pláže ve Vodici jsou poměrně malé a táhnou se skoro po celém břehu moře až k přístavu, který je dominantou Vodice. Jelikož bylo po sezóně, tak mi na pláži přišlo dost místa, ale dokážu si představit, že v sezóně se tam nepohnete. Pláže jsou oblázkové, což je horší než písečné, takže pokud nemáte nazouváky, tak se budete procházet stylem „kačena s kulhavýma nohama“, ale zase jsou lepší než kamenité, takže by se vám při vašem kačeřím pochodu nemělo s nohama nic stát. Vstupy do moře a dno jsou ale krásně udržované, takže boty do vody rozhodně nepotřebujete, což je velké plus, hlavně v Chorvatsku. Podél pláže je spousta obchodů, barů a restaurací, heren, zábavy a dokonce i tobogán. Nevýhodou posezónní dovolené ale je, že většina z toho (včetně tobogánu) je zavřená. I tak nás to ale výrazněji neomezovalo.

Vodice

Vodice je krásné město plné restaurací, obchodů, trhů, barů, suvenýrů, krásných domů a uliček s romantickým nádechem, až mi to trochu připomnělo Itálii (tam jsem byl sice jen jednou, ale myslím, že to tam vypadalo podobně). Krásný a útulný dojem z města dokresluje několik náměstíček na pobřeží, lemované opět bary a restauracemi. Ceny v restauracích a barech jsou o trochu výš než u nás v Česku, ale žádná pohroma to není. Jen mě zklamala Coca Cola, která stojí průměrně 25 kun 0,25 l, což mi přijde jako zlodějina, ale i tak jsem si ji neodpustil. Dominantou města, jak už jsem zmínil, je přístav, který se táhne po celém pobřeží centra města. … Je to moc hezký přístav… nevím co k tomu víc napsat, prostě hezký přístav, více řeknou fotky.

Dovolenou ve Vodici můžu jen doporučit. Krásné město, pláže, vyžití, hodně restaurací atd. Jen je otázkou, jestli je to lepší v sezóně, kdy se tam nepohnete, ale zase to všude žije a všechno je otevřené, nebo po sezóně, kdy je tam klid a dostatek prostoru, ale zase nefungují všechny podniky. Na závěr bych rád doporučil nehledat dovolenou přímo přes cestovní kanceláře, ale přes slevové portály. Nabídky na těchto portálech tam vystavují samotné kanceláře, jsou minimálně stejně kvalitní jako jakékoliv jiné nabídky na dovolené a hlavně ušetříte obrovské peníze. Vyplatí se to.Kam dál?

Co je to Instagram?
V posledních letech se trend zvaný Instagram rozmohl ve velkém stylu a většina lidí už ví, co to ten Instagram vlastně je. Najdou se ale i tací, kteří to stále ještě netuší. Právě pro ně je určený tento článek, kde vám shrnu ve stručnosti a…

Láska jménem sport
Od dětství jsem aktivní člověk, který se nikdo moc neuměl nudit a nic nedělat. Jako dítě jsem začala chodit v 8 měsících a první metry na kole jsem zvládla v 1,5 roku. S nástupem do školky jsem se překvapivě začala zajímat o hru na klavír,…

5 rad jak sbalit holku
Už odpradávna mají kluci problém se seznámením se zástupkyněmi něžného pohlaví a s jejich „sbalením“. Přitom je to ale jednoduché. Zde vám přinášíme 5 nejdůležitějších rad, jak se chovat a co dělat, abyste uspěli. 1. Nebát se oslovit Oslovení holky je klíčový krok v cestě k…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře