» Co je to Instagram?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Co je to Instagram?
16. Listopad, 2015 | Anonym | Počítače a elektro

V posledních letech se trend zvaný Instagram rozmohl ve velkém stylu a většina lidí už ví, co to ten Instagram vlastně je. Najdou se ale i tací, kteří to stále ještě netuší. Právě pro ně je určený tento článek, kde vám shrnu ve stručnosti a co největší jednoduchostí, o co se vlastně jedná. 

Instagram je, stejně jako Facebook, sociální síť. Od Facebooku se ale liší tím, že slouží pouze pro vaše fotky, nikoliv pro statusy, skupiny, stránky, zprávy atd. a je to primárně mobilní aplikace.  

Původně byl Instagram určený pro fotografy, kteří mohli mezi sebou sdílet své fotografie a navzájem si je komentovat a hodnotit. S rostoucím trendem focení a mobilních telefonů se ale postupně začal dostávat i mezi další lidi, kteří díky svým chytrým telefonům mohou fotit cokoliv a kdekoliv. Ostatně samotný Instagram původně běžel jen na mobilních telefonech jako aplikace. 

Ve zkratce je tedy Instagram místo, kde nahráváte své fotky, o které se chcete podělit se světem a ostatní uživatelé vám je mohou hodnotit a komentovat.

Jak stát uživatelem Instagramu?

Abyste mohli používat Instagram, musíte si stáhnout aplikaci. Aplikace je ale naštěstí dostupná pro Android, iOS i Windows Phone, takže by s tím neměl být problém. V aplikaci se podle instrukcí zaregistrujete. Registrace je možná i přes Facebookový účet, což je asi nejpohodlnější varianta a navíc se vám ukážou všichni přátelé z Facebooku, co mají Instagram. Pokud se vám povedlo zaregistrovat, tak vám blahopřeji, jste na Instagramu!

Jak nahrávat fotografie?

Fotografie jdou nahrávat zatím jen z aplikace, přes internetové stránky www.instagram.cz si je můžete pouze prohlížet, lajkovat a komentovat.

Fotky můžete buď přímo z aplikace vyfotit, nebo nahrát ze souboru. Po vyfocení či nahrání se vám otevře možnost filtrů a úprav fotky.  Právě díky velkému výběru filtrů získal Instagram takovou popularitu a náskok před konkurencí. Po úpravě fotky zbývá napsat popisek, hashtagy a na jakých dalších sítích ji chcete sdílet. 

Hashtagy jsou ve zkratce klíčová slova začínající #, kterými fotku označíte a díky kterým se potom lépe hledá. Takže například když vyfotíte vánoční stromeček, můžete napsat hashtagy #vánoce #stromeček a #zima.

Jak si prohlížet fotografie?

Na Instagramu fungují takzvané odběry. Pokud vás zajímají od někoho fotky, dáte mu odběr a jeho fotografie se vám budou zobrazovat na úvodní stránce. Stejně tak i on může dát odběr vám. Zajímavé odběry získáte buď z přátel na Facebooku, z vyhledání podle jména, z kliknutím na hashtagy a nebo v sekci fotek, které by vás mohly zajímat.

Pokud se chcete o Instagramu dozvědět více, doporučuji si aplikaci stáhnout a chvíli si s ní pohrát. Ovládání nemí složité a během chvilky z vás bude „instaProfík“.

 Kam dál?

Skotsko - Vzhůru do (ne)známa!
Letenka koupena, vlak nalezen, skoro všechno hotovo. Jen skoro, protože zabalit si jednu krosnu na více než měsíc a půl, je pro mě úkol téměř nemožný. Něco jako mission impossible.  Ještě tedy můžu mít příruční zavazadlo, ale stejně! Naši se na tom strašně baví, prý…

Tip na výlet: Jeseníky
Jeseníky jsou jedny z těch míst v České republice, kam se i po několika návštěvách pořád stejně ráda vracím. Tím, že jsem tam měla tetu, tak jsem tam v dětství trávila hodně času o prázninách, později jsem tam jela na dovolenou s rodiči, typické školní…

Dovolená v Chorvatsku - Vodice
Blížil se konec prázdnin, a jelikož jsem celé prázdniny tvrdě pracoval, rozhodl jsem se, že alespoň na začátku září vyjedu někam k moři na dovolenou s přítelkyní si odpočinout. Jelikož je září doba po prázdninové sezóně, hledali jsme co nejakčnější a nejvýhodnější nabídku. Samozřejmě nabídek…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře