» Co je to Instagram?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Co je to Instagram?
16. Listopad, 2015 | Anonym | Počítače a elektro

V posledních letech se trend zvaný Instagram rozmohl ve velkém stylu a většina lidí už ví, co to ten Instagram vlastně je. Najdou se ale i tací, kteří to stále ještě netuší. Právě pro ně je určený tento článek, kde vám shrnu ve stručnosti a co největší jednoduchostí, o co se vlastně jedná. 

Instagram je, stejně jako Facebook, sociální síť. Od Facebooku se ale liší tím, že slouží pouze pro vaše fotky, nikoliv pro statusy, skupiny, stránky, zprávy atd. a je to primárně mobilní aplikace.  

Původně byl Instagram určený pro fotografy, kteří mohli mezi sebou sdílet své fotografie a navzájem si je komentovat a hodnotit. S rostoucím trendem focení a mobilních telefonů se ale postupně začal dostávat i mezi další lidi, kteří díky svým chytrým telefonům mohou fotit cokoliv a kdekoliv. Ostatně samotný Instagram původně běžel jen na mobilních telefonech jako aplikace. 

Ve zkratce je tedy Instagram místo, kde nahráváte své fotky, o které se chcete podělit se světem a ostatní uživatelé vám je mohou hodnotit a komentovat.

Jak stát uživatelem Instagramu?

Abyste mohli používat Instagram, musíte si stáhnout aplikaci. Aplikace je ale naštěstí dostupná pro Android, iOS i Windows Phone, takže by s tím neměl být problém. V aplikaci se podle instrukcí zaregistrujete. Registrace je možná i přes Facebookový účet, což je asi nejpohodlnější varianta a navíc se vám ukážou všichni přátelé z Facebooku, co mají Instagram. Pokud se vám povedlo zaregistrovat, tak vám blahopřeji, jste na Instagramu!

Jak nahrávat fotografie?

Fotografie jdou nahrávat zatím jen z aplikace, přes internetové stránky www.instagram.cz si je můžete pouze prohlížet, lajkovat a komentovat.

Fotky můžete buď přímo z aplikace vyfotit, nebo nahrát ze souboru. Po vyfocení či nahrání se vám otevře možnost filtrů a úprav fotky.  Právě díky velkému výběru filtrů získal Instagram takovou popularitu a náskok před konkurencí. Po úpravě fotky zbývá napsat popisek, hashtagy a na jakých dalších sítích ji chcete sdílet. 

Hashtagy jsou ve zkratce klíčová slova začínající #, kterými fotku označíte a díky kterým se potom lépe hledá. Takže například když vyfotíte vánoční stromeček, můžete napsat hashtagy #vánoce #stromeček a #zima.

Jak si prohlížet fotografie?

Na Instagramu fungují takzvané odběry. Pokud vás zajímají od někoho fotky, dáte mu odběr a jeho fotografie se vám budou zobrazovat na úvodní stránce. Stejně tak i on může dát odběr vám. Zajímavé odběry získáte buď z přátel na Facebooku, z vyhledání podle jména, z kliknutím na hashtagy a nebo v sekci fotek, které by vás mohly zajímat.

Pokud se chcete o Instagramu dozvědět více, doporučuji si aplikaci stáhnout a chvíli si s ní pohrát. Ovládání nemí složité a během chvilky z vás bude „instaProfík“.

 Kam dál?

Moje nejoblíbenejší seriály - 1.část
1.Pretty little liars\Prolhané krásky 5 dívek,mnoho tajemství. Seriál se odehrává v městečku Rosewood v Pensylvánii, kde sleduje život čtyř dívek Arii Montgomery, Hanny Marin, Emily Fields a Spencer Hastings. Jejich život se mění po zmizení vedoucí členky jejich party Alison DiLaurentis. O rok později se…

Skotsko - pracujeme a bydlíme
Ve Skotsku furt prší. Když je modrá obloha, když je černá obloha, když je to půl napůl, prostě pořád. Nikdy tu taky není úplná tma. Jsme daleko od nejbližšího městečka, ale i v noci je tu nepřetržitě něco vidět. Jako když se teprve smráká, každopádně je…

Skotsko - Cestou (ne)cestou
Přesně v 17:25 se ozval zvuk motorů a letadlo se rozjelo. O dvě hodiny a deset minut později jsme již dosedali na Londýnské letiště Stansted. Prošli jsme asi milionem pasových a celních kontrol, našli si svá zavazadla a zamířili na stanoviště autobusů. Po pár minutách čekání…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře