» Comeback Kings
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Comeback Kings
3. Květen, 2015 | Vojta | Sport

Byla půlka dubna 2014, když začalo playoff NHL, na které jsem se těšil celou sezonu. Mí oblíbení Los Angeles Kings začali osmifinále proti jejich věčným rivalům San Jose Sharks. Měl jsem ze Žraloků dojem, že to by mohl být snadný soupeř, avšak při sledování prvního zápasu jsem nestačil zírat. 

Po prvních dvou třetinách mí Králové inkasovali už 5 branek. Třetí třetina byla z jejich strany mnohem lepší, když po golech obránců Jakea Muzzina a Slavy Voynova vylepšili stav utkání na 2:5. Zhruba 6 minut před koncem ve mě vzplála naděje, když Trevor Lewis snížil na 3:5. Avšak Žraloci střelou do prázdné brány završili svoje vítězství výsledkem 6:3. Avšak doufal jsem, že příští utkání Králů bude lepší, nicméně po sledování druhého utkání jsem myslel, že mě klepne pepka. Druhý zápas vypadal po první třetině pro Krále sice výborně, po trefách Jakea Muzzina a Trevora Lewise vedli 2:0. Navíc, golman Jonathan Quick předvedl pár dobrých zákroků, tak jsem věřil, že vítězství by mohlo být v kapse. Avšak jak jsem se mýlil. I když Žraloci stav utkání po druhé třetině otočili na 3:2, pořád jsem věřil, že Králové hru nějak zdramatizují. Nicméně pak jsem nemohl uvěřit svým očím. 4 rychlé branky žraloků a konečný stav utkání Králů 2:7. 

Moje dojmy z třetí hry byly spíše pesimistické, avšak mě držel nad vodou fakt, že Králové hrajou na domácím prostředí. Nicméně mě vyděsilo, když už začali po prvních 2 minutách prohrávat 0:1. Obával jsem se dalšího debaklu. Nicméně, utkání bylo pak zajímavější než jsem čekal. V druhé třetině, pokud si dobře pamatuji, se Králům povedlo nádhernou trefou Jarreta Stolla vyrovnat a chvíli poté za Krále přidal další gol individuální akcí Marián Gáborík. Avšak, Žralokům se podařilo vyrovnat ještě do konce 2. třetiny. Na začátku třetí třetiny mi Králové udělali další radost, když Jeff Carter tečoval střelu Anze Kopitara a poslal Krále do vedení 3:2. Nicméně žraloci 10 minut před koncem trefou Tomáše Hertla znovu vyrovnali. Goly pak nepadly a hra šla do prodloužení. Bylo to tak napínavé, až mi z toho bylo špatně. Nálada se mi pak ještě zhoršila, když se Žraloci díky trefě Patricka Marleaua radovali ze 3. vítězství v osmifinále. Králů v té době již stačila jen jedna porážka k tomu, aby se s playoff definitivně rozloučili. 

Když se hrála 4. hra, úplný pesimismus u mě úplně nepanoval. Počítal jsem s tím, že to je naposled co vstávám na utkání LA Kings, avšak věřil jsem, že by mohla bejt výhra. Ale bylo to takové, že jsem si spíš říkal, že když výhra bude, tak to bude jen takový poslední záchvěv. První polovina utkání byla hodně napínavá. Králové se v první třetině dostali do vedení poté, co Marián Gáborík dorazil odraženou střelu Dustina Browna. Nicméně, do konce první třetiny se povedlo Žralokům vyrovnat. Králové se však dostali ve druhé třetině opět do vedení zásluhou Justina Williamse. Na tento gol se žralokům ještě povedlo odpovědět. Ale pak to přišlo. Koncem druhé třetiny byli Králové zásluhou opět Justina Williamse a Tylera Toffoliho ve vedení už 4:2. 5. Gol na sebe ve třetí třetině nenechal dlouho čekat, kdy se radoval Marián gáborík zásluhou nádherné přihrávky Anze Kopitara. Žraloci ještě trochu utkání golem na 3:5 zdramatizovali vývoj utkání, avšak na konci, Dustin Brown trefou do prázdné brány pojistil vítězství Králů 6:3. Závěr utkání byl zpestřen mnoha bitkami mezi hráči LA Kings a San Jose Sharks. 

Nicméně, když se hrálo 5. utkání, tak už jsem byl s prohrou smířený. Už jen proto, že se hrálo na ledě žraloků. Avšak nestačil jsem zírat. Na začátku druhé třetiny Králové již vedli 3:0. Nejdřív Tyler Toffoli využil skvělý nahrávky Tanera Pearsonse a zvýšil na 1:0. Poté Anze Kopitar zvyšoval na 2:0 když dorážel střelu Dustina Browna. A třetí gol přidal na začátku 2. třetiny Jeff Carter. Žraloci provedli výměnu golmanů a Králům se už nepovedlo do konce utkání dát žádný gol. Nicméně vzhledem k tomu, že v jejich bráně zářil fantastický Jonathan Quick, tak žádný ani nedostali a stav série byl již 3:2 na zápasy pro Sahrks. 

V šestém utkání za Žraloky nastoupil náhradní golman, Alex Stalock, což ve mě docela vyvolalo obavy, neboť v předchozím utkání, když šel na led, tak Žraloci nedostali žádný gol. I když se Králové zásluhou Justina Williamse v první třetině dostali do vedení, překonat Alexe Stalocka byl skutečně oříšek. Navíc ve druhé třetině se žralokům povedlo vyrovnat a zápas začal být dramatičtější. Nicméně, to se změnilo ve druhé polovině třetí třetiny. Všem fanouškům Králů, včetně mě, zlepšil náladu Justin Williams, když zvýšil svým druhým golem v utkání na 2:1. Přesto jsem počítal s tím, že to ještě může být drama. Avšak pak se stalo něco, co mi úplně rozzářilo oči. Přišel nejlepší hráč Králů, můj oblíbenec Anze Kopitar. Dvěma nádhernýma trefama poslal Krále do vedení 4:1. A takovouhle podobu konečný výsledek měl. 

Psal se 1. květen 2014 našeho času, 30. duben 2014 amerického času. Hrála se sedmá hra mezi Los Angeles Kings a San Jose Sharks na ledě žraloků. Já byl vcelku v pohodě, neboť jsem věděl, že i kdyby Králové vypadli, budu na ně hrdý. Ale když se jim podařilo z 0:3 zápasy vyrovnat na 3:3, proč to nedokončit. Utkání bylo klasicky zpočátku vyrovnané, po první třetině nepadl ani gol. Začátkem druhé třetiny se Žraloci dostali do vedení, ale tím jsem se z míry nenechal vyvést. A věděl jsem proč. O chvíli později Králové vyrovnali krásnou trefou Drewa Doughtyho. Pak přišel okamžik, kterej musel v tu chvíli Žraloky úplně vydeptat. Justin Williams, přezdívaný Mr. Game 7 udělal úplně nádhernou přihrávku, kterou skvěle zpracoval Anze Kopitar a Králové byli ve vedení 2:1. Hlavně tehdy mě napadlo, že to byla jedna z nejkrásnějších akcí, kterou jsem v hokeji kdy viděl. I když Žraloci vypadali, že jsou odhodlaní bojovat, ve 3. třetině po nádherné přihrávce Tanera Pearsonse, Tyler Toffoli vstřelil pojišťovací gol. Dvěma trefama do prázdné brány se Králům podařilo výsledek ještě do konce utkání vylepšit a vítězství 5:1 bylo doma. 

Tak se to Králům povedlo. Povedlo se jim to, v co jsem od 3. prohraného utkání vnitřně doufal. Udělali Comeback. Stali se tak 4. týmem v historii NHL, který navzdory prohrávání 0:3 na zápasy dokázal tento nepříznivý stav zvrátit a otočit na 4:3 a postoupit do dalšího kola playoff.Kam dál?

Moje nejoblíbenejší seriály - 1.část
1.Pretty little liars\Prolhané krásky 5 dívek,mnoho tajemství. Seriál se odehrává v městečku Rosewood v Pensylvánii, kde sleduje život čtyř dívek Arii Montgomery, Hanny Marin, Emily Fields a Spencer Hastings. Jejich život se mění po zmizení vedoucí členky jejich party Alison DiLaurentis. O rok později se…

Jak to všechno dopadlo - panická porucha
Ačkoliv jsem tenhle článek neměla v úmyslu psát, rozhodla jsem, že by bylo fajn Vás informovat, jak to celé dopadlo a téma z mé strany uzavřít. Jsem si vědoma, že otázek na tohle téma se určitě nevyhnu ze strany rodiny nebo kamarádů, ale věřte mi,…

ZOOT #pročtonezkusit
Asi každý slyšel o této značce. Nebo ji minimálně viděl - reklama na ni vyskakuje pomalu na každé webové stránce. Společnost ZOOT funguje na principu eshopu. V pohodlí domova si ze stránky www.zoot.cz vyberete oblečení, boty, doplňky, drobnosti do domácnosti, prostě prakticky cokoliv, protože záběr…


Processing your request, Please wait....

Komentáře