» Jak přežít zkouškové s úsměvem?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Jak přežít zkouškové s úsměvem?
24. Duben, 2016 | Emm | Návody

Existují mezi námi dvě skupiny studentů. První, která se učí celý semestr průběžně a zkouškové období vítá s úsměvem, a ta druhá, která všechno nechává na poslední chvílí a půl rok dělá jenom to, co je nezbytně nutné a neodkladné. Taky patříte mezi tu skupinu, které na konci dubna bliká, že je to tu zase a jak to dělají všichni ti, kteří se budí i chodí spát s úsměvem, že je to hračka?
Když jsem na začátku ledna přemýšlela, jak 14 zkoušek + 8 zápočtů zvládnu během 20 ti dní, tak jsme netušila, co mě čeká v dalším semestru.  Ale světe div, já přežila, s úsměvem a nezapomněla jsem to ani oslavit, tak, jak se sluší a patří.

1)    Realistický plán
Pokud víte, že se za den naučíte max. 50 stran a nejednou jste si naplánovali stran 100, věřte, už první den plán porušíte a spadne do stavu prokrastinací a depresivní nálady. Plánujte dopředu, reálně a nezapomínejte ani na den odpočinku a průběžné pauzy během učení. Uvádí se, že je vhodné se učit dvě hodiny a mít 15 minut pauzu. Dále jsou vhodné 10 ti minutové procházky na čerstvý vzduch.

2)    Odměňujte se
Tím neříkám, ať po každé zkoušce si plánujete výlet do Miami, ale úspěšně zdolané zkoušky motivují a správnou motivaci musíme hledat i v materiálních věcech. Takže je jedno, jestli si půjdete koupit vysněné boty, nebo čokoládu, ale nejenom si, že na chvíli vypnete, tak si uděláte radost, odměníte se a načerpáte další energii do dalších zkoušek.

3)    Vzájemně se podporujte a pomáhejte
Taky máte mezi sebou kamarády, se kterými si sdělujete pocity, že nic neumíte, kolik Vám toho ještě zbývá a že v těch skriptech jsou samé nepodstatné věci? Sdílená „bolest“ je menší bolest a každého z nás snad těší, že v tom není sám.
Od starších spolužáků navíc můžete zjistit, co na jakého učitele platí, jaké dává otázky a od spolužáků kolegů, kteří již mají zkoušku za sebou zjistit, jaký učitel byl, zda měl otázky týkající se tématu či nikoliv. Ovšem ani tady nezapomeňme, vysoká škola je především o sympatiích a bohužel ne o znalostech.

4)    Nezapomínejte na životosprávu
Taky když nestíháte, tak nejíte a jen pijete nejlépe čistou vodu, jíte müsli tyčinky a naivně si říkáte, jak to ten měsíc zvládnete? Ne, nezvládnete, to mi věřte. Snažte se jíst, tak jak jíte pravidelně. Učit se s prázdným žaludkem nejenom, že není žádná hitparáda. Velkým a špatným zlozvykem dnešních studentů je pití litrů kávy. Zapomeňtena kávu, dejte si raději čaj a k tomu ovoce. Dalším zlozvykem jsou energetické drinky, kofola a tuny sladkého.

5)    Myslete na budoucnost
Co se v mládí naučíš, ve stáří najdeš. Říká se, že všechno jde naučit a všechno přežít, tak hurá do toho, ať jsou letní prázdniny co nejdelší!

6)    Oslavit semestr se musí!
To bychom totiž nebyli na vysoké škole, pokud bychom úspěch nešli řádně zapít. Takže? Pivu zdar!

Přeji Vám pevné nervy a úsměvné a úspěšné zkoušky! 🙂Kam dál?

Názor na Windows Mobile po půl roce od přechodu na Android
Tento článek málem ani nevyšel, jelikož mě nějak přešla potřeba ho napsat. Protože jsem vám ho ale v minulém článku slíbil, přemohl jsem se. Jak už název napovídá, sdělím vám zde své dojmy a poznatky z používání Androidu po více než půl roce od přechodu…

Chmelová brigáda - zážitek na celý život
Je tu léto a čas, kdy si většina studentů uvědomí, že alespoň jednou za rok by bylo dobré si najít nějakou tu brigádu a něco si přivydělat. Většinou ale zjistí, že je pracovních nabídek v jejich okolí hodně a nevědí, kterou si vybrat, nebo že naopak…

Comeback Kings
Byla půlka dubna 2014, když začalo playoff NHL, na které jsem se těšil celou sezonu. Mí oblíbení Los Angeles Kings začali osmifinále proti jejich věčným rivalům San Jose Sharks. Měl jsem ze Žraloků dojem, že to by mohl být snadný soupeř, avšak při sledování prvního…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře