» Jak přežít zkouškové s úsměvem?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Jak přežít zkouškové s úsměvem?
24. Duben, 2016 | Emm | Návody

Existují mezi námi dvě skupiny studentů. První, která se učí celý semestr průběžně a zkouškové období vítá s úsměvem, a ta druhá, která všechno nechává na poslední chvílí a půl rok dělá jenom to, co je nezbytně nutné a neodkladné. Taky patříte mezi tu skupinu, které na konci dubna bliká, že je to tu zase a jak to dělají všichni ti, kteří se budí i chodí spát s úsměvem, že je to hračka?
Když jsem na začátku ledna přemýšlela, jak 14 zkoušek + 8 zápočtů zvládnu během 20 ti dní, tak jsme netušila, co mě čeká v dalším semestru.  Ale světe div, já přežila, s úsměvem a nezapomněla jsem to ani oslavit, tak, jak se sluší a patří.

1)    Realistický plán
Pokud víte, že se za den naučíte max. 50 stran a nejednou jste si naplánovali stran 100, věřte, už první den plán porušíte a spadne do stavu prokrastinací a depresivní nálady. Plánujte dopředu, reálně a nezapomínejte ani na den odpočinku a průběžné pauzy během učení. Uvádí se, že je vhodné se učit dvě hodiny a mít 15 minut pauzu. Dále jsou vhodné 10 ti minutové procházky na čerstvý vzduch.

2)    Odměňujte se
Tím neříkám, ať po každé zkoušce si plánujete výlet do Miami, ale úspěšně zdolané zkoušky motivují a správnou motivaci musíme hledat i v materiálních věcech. Takže je jedno, jestli si půjdete koupit vysněné boty, nebo čokoládu, ale nejenom si, že na chvíli vypnete, tak si uděláte radost, odměníte se a načerpáte další energii do dalších zkoušek.

3)    Vzájemně se podporujte a pomáhejte
Taky máte mezi sebou kamarády, se kterými si sdělujete pocity, že nic neumíte, kolik Vám toho ještě zbývá a že v těch skriptech jsou samé nepodstatné věci? Sdílená „bolest“ je menší bolest a každého z nás snad těší, že v tom není sám.
Od starších spolužáků navíc můžete zjistit, co na jakého učitele platí, jaké dává otázky a od spolužáků kolegů, kteří již mají zkoušku za sebou zjistit, jaký učitel byl, zda měl otázky týkající se tématu či nikoliv. Ovšem ani tady nezapomeňme, vysoká škola je především o sympatiích a bohužel ne o znalostech.

4)    Nezapomínejte na životosprávu
Taky když nestíháte, tak nejíte a jen pijete nejlépe čistou vodu, jíte müsli tyčinky a naivně si říkáte, jak to ten měsíc zvládnete? Ne, nezvládnete, to mi věřte. Snažte se jíst, tak jak jíte pravidelně. Učit se s prázdným žaludkem nejenom, že není žádná hitparáda. Velkým a špatným zlozvykem dnešních studentů je pití litrů kávy. Zapomeňtena kávu, dejte si raději čaj a k tomu ovoce. Dalším zlozvykem jsou energetické drinky, kofola a tuny sladkého.

5)    Myslete na budoucnost
Co se v mládí naučíš, ve stáří najdeš. Říká se, že všechno jde naučit a všechno přežít, tak hurá do toho, ať jsou letní prázdniny co nejdelší!

6)    Oslavit semestr se musí!
To bychom totiž nebyli na vysoké škole, pokud bychom úspěch nešli řádně zapít. Takže? Pivu zdar!

Přeji Vám pevné nervy a úsměvné a úspěšné zkoušky! 🙂Kam dál?

Jak uplést pomlázku / tatar / korbáč?
Velikonoce jsou tradičním a oblíbeným křesťanským svátkem, na který každoročně vyrazí do ulic zástupy kluků a můžu s pomlázkami (tatary, korbáči, nebo jak tomu kdo říká) v ruce, chodí od domu k domu, šlehají děvčata, aby byly zdravé a krásné, občas je polejí vodou a…

Co je to Instagram?
V posledních letech se trend zvaný Instagram rozmohl ve velkém stylu a většina lidí už ví, co to ten Instagram vlastně je. Najdou se ale i tací, kteří to stále ještě netuší. Právě pro ně je určený tento článek, kde vám shrnu ve stručnosti a…

5 věcí, co udělat přes Vánoce
Vánoce jsou tady a vánoční atmosféra sálá ze všech stran. Většina z nás si chce přes Vánoce odpočinout a načerpat síly do nového roku a vychutnat si tyto kouzelné svátky. Máme pro vás 5 tipů, co dělat, aby váš prožitek z Vánoc byl co nejlepší. 1.…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře