» Jak probíhá focení
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Jak probíhá focení
22. Květen, 2016 | Emm | Krása a móda

Když mi před třemi lety napsala kamarádky kamarádka, zda chci jít fotit, neváhala jsem. Od té doby se to stal zvyk a s Terezkou chodím, nejenom, fotit pravidelně. V dnešním článku Vám chci představit, jak focení probíhá, seznámit Vás se „zákulisními přípravami, a napsat, co je důležité před svým prvním focením vědět.

→ Přípravy
Základem dobrého výsledku jsou přípravy. Nejdůležitější je domluva s fotografkou, ujistit se, co se bude fotit, kde budete fotit a případně se jí zeptat, co by bylo vhodné si vzít. Osobně doporučuji více variant oblečení, dvoje silonky, několik bot a hodně doplňků. Já většinou vozím plnou cestovku + velkou kabelku. I když polovinu věcí nepoužijte, je dobré si toho vzít víc. : ) 

→Líčení
Líčení se na focení obecně doporučuje silnější a výraznější, protože foťák barvy hodně bere. Taky vyberte vhodně barvy stínů, linek a především, dobrý odstín make-upu.

→Samotné focení 
Nejdůležitější je si focení užít! Na fotkách budete vy a fotíte se proto, že se chcete sami sobě líbit. Na začátku Vám možná nepůjde dělat pózy sami od sebe, ale od toho tam máte fotografku, aby Vás nasměrovala. Ale můžu Vás ujistit, za 20 minut Vám to půjde zcela samo. Doporučuji doma trénovat pózy před zrcadlem, prohlédnou si na internetu různé fotky póz, případě si uložit fotky do telefonu. Samotné focení trvá zpravidla tak 2 – 3 hodiny (dobře, nám občas i pět, protože fotíme i 4 varianty vč. líčení)

→Výsledné fotografie
To, za jak dlouho budete mít fotky, záleží, kdo Vás fotí. Někdo posílá náhledy, ať si vybere například deset na úpravu. Zpravidla ale máte fotky do 15- 20ti dní. Většinou se dávají dvě varianty – barevná a černobílá.

→Zákulisí
To, že je focení občas zábava, jindy adrenalin a jindy boj, kdo z koho, jsem se mohla přesvědčit na posledním focení. Terezka se rozhodla, že budeme fotit na skalách, u rybníků a na vysokém mostě. Venku bylo přes 30°, obě jsme jely v černém oblečení, protože je prostě nejlepší, poté jsme se cestou ztratily, protože jsme fotily skoro 50 km od nás a vůbec jsme to neznaly. Co bychom ale pro dobré fotky neudělaly : D. Mohla sem se ochladit ve vodě, když jsem v šatech spadla do bažiny, Terezka ztratila boty, rozbila si Sleek paletku stínů a jako bonus mě kopl drát, když jsme natáčely spot videa.

V dnešní době je lze mít fotky i v rámci spolupráce zdarma ( TFP foto). Pokud o tom uvažujete, doufám, že si focení užijete stejně tak jako já a s výsledkem budete spokojeni. Užijte si to, uvolněte se a zažijte skvělý den!Kam dál?

Láska jménem sport
Od dětství jsem aktivní člověk, který se nikdo moc neuměl nudit a nic nedělat. Jako dítě jsem začala chodit v 8 měsících a první metry na kole jsem zvládla v 1,5 roku. S nástupem do školky jsem se překvapivě začala zajímat o hru na klavír,…

Nový design WREET.cz
WREET.cz prošel už několika změnami designu, ale pořád jsme nebyli s výsledkem spokojení, proto jsme se rozhodli udělat další a věříme, že i konečnou změnu vzhledu. Zde je pro zajímavost srovnání všech vzhledů. Co je nového? Pozadí Předešlé verze měly vždy jednobarevné nebo dvojbarevné jednoduché pozadí.…

Léto ve Skotsku - práce na farmě
Se začátkem léta začíná hromadná hysterie s plány a brigádami na prázdniny. Kdo nestihl zavčas něco sehnat, má smůlu. Já jsem to naštěstí nepodcenil a plán jsem měl jasný – dvouměsíční práce na farmě ve Skotsku. Mnoho lidí se mě ptá, jak to tam probíhalo,…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře