» Jak uplést pomlázku / tatar / korbáč?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Jak uplést pomlázku / tatar / korbáč?
27. Březen, 2016 | Anonym | Návody

Velikonoce jsou tradičním a oblíbeným křesťanským svátkem, na který každoročně vyrazí do ulic zástupy kluků a můžu s pomlázkami (tatary, korbáči, nebo jak tomu kdo říká) v ruce, chodí od domu k domu, šlehají děvčata, aby byly zdravé a krásné, občas je polejí vodou a koledují si vajíčka, nebo něco ostřejšího. Každý z těchto koledníků by si ale měl umět takový tatar, korbáč, či pomlázku uplést sám, to ale v dnešní době umí už málo kdo, mnohdy to i holky umějí líp, což je ostuda. Přitom to ale není vůbec těžké. Proto jsem se rozhodl se s vámi o tento jednoduchý návod prostřednictvím WREET.cz, což je mimochodem super služba, podělit. Přece jen je lepší mít čerstvý a pružný, než uschlý a starý, no ne?

Omluvte moje profi obrázky, které jsem se snažil nakreslit v Malování.

Nejdříve budete potřebovat vrbové proutí. Nemělo by být ani moc tenké ani moc tlusté, jelikož pokud bude tenké, z pomlázky budete mít spíše bič a pokud bude moc tlusté, bude se lámat. Pomlázku můžete plést z 8, 12 nebo více proutků. Naučím vás tu z 8. Pro jistotu si ale opatřete více, kdyby se nějaký zlomil, tak abyste měli do zásoby.

S rukojetí vás nebudu zatěžovat. Stačí proutky pořádně stáhnout provázkem, nebo je případně obmotat nějakým ohebným proutkem.

Začínáme

Rozdělte si proutky na čtyři a čtyři. Zapamatujte si, na které straně který je, nesmíte to potom poplést.

Vezměte první z jedné strany a podpleťte ho mezi prvními dvěma z druhé strany, obmotejte poslední dva a vraťte ho nakonec na svou stranu.

Stejný postup udělejte s druhou stranou.

Nyní byste měli mít tohle.

A takto postupujte, dokud nebudete mít pomlázku dostatečně dlouhou. Poté ji na konci opět utáhněte provázkem, aby se nerozmotala, a máte hotovo.

Svou mužskou povinnost jste tímto splnili. Teď už je to jen na slečnách, aby nastavily své půvabné pozadí, pořádně dostaly a byly po zbytek roku krásné.

Veselé Velikonoce!Kam dál?

Co je to Instagram?
V posledních letech se trend zvaný Instagram rozmohl ve velkém stylu a většina lidí už ví, co to ten Instagram vlastně je. Najdou se ale i tací, kteří to stále ještě netuší. Právě pro ně je určený tento článek, kde vám shrnu ve stručnosti a…

Comeback Kings
Byla půlka dubna 2014, když začalo playoff NHL, na které jsem se těšil celou sezonu. Mí oblíbení Los Angeles Kings začali osmifinále proti jejich věčným rivalům San Jose Sharks. Měl jsem ze Žraloků dojem, že to by mohl být snadný soupeř, avšak při sledování prvního…

Just Donut v Ostravě
Dnes Vám představím jeden novější podnik v Ostravě, na který jsem narazila poměrně nedávno, ale i během chvíle se stal jedním z těch nejoblíbenějších. Byl pátek, venku pršelo a neskutečná zima a do toho mi zvonil budík před sedmou ráno. Pak mi ale přišla SMS,…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře