» Just Donut v Ostravě
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Just Donut v Ostravě
2. Duben, 2016 | Emm | Jídlo a pití

Dnes Vám představím jeden novější podnik v Ostravě, na který jsem narazila poměrně nedávno, ale i během chvíle se stal jedním z těch nejoblíbenějších. Byl pátek, venku pršelo a neskutečná zima a do toho mi zvonil budík před sedmou ráno. Pak mi ale přišla SMS, že dneska na přednášku nejdeme, ale jdeme si dát něco dobrého na snídani. A to při pátku a v takovém počasí zkrátka beru! : )

Americká kobliha nazývaná Donut je podobná koblize, jakou známe u nás v Česku s tím rozdílem, že uprostřed má otvor. Těsto je kynuté a smaží se ve vysoké vrstvě oleje. Další odlišností od české koblihy je ten, že se nedává náplň dovnitř, ale nahoru.

Just Donut se nachází na adrese Puchmajerova 1799/9, dvě minuty od tramvajové zastávky Elektra a naproti kostela vedle Filozofické fakulty. Jedná se o malý podnik, který mají čerství snoubenci Tomáš a Magda. Prostředí je útulné, spíše do retro stylu.

Do nabídky řadí například – donut s příchutí maliny s pistácii, kokosem, čokoládou, nugátem, borůvkou, kešu. Nabídka se ale během dne neustále mění, stejně jako otevírací doba. Otevírají v 7:30 a zavírají podle poptávky, takže se Vám může stát, že jednou budou mít otevřené v 16:00, jindy už v 13:30 bude zavřeno.  Donut je velký v průměru 8 – 10 cm a stojí 35 Kč. Výhodou je, že si ho můžete zabalit a vzít do krabice s sebou nebo si ho dát přímo tam společně s kávou a nebo domácí limonádou.

Pokud máte čas, chuť nebo prostě jen cestu kolem, rozhodně doporučuji se tam zastavit, protože věřte, že nebudete litovat! : )Kam dál?

Skotsko - Perth
V neděli 26.7. jsme se konečně dočkali day offu. Jelikož jsme za sebou měli teprve jednu výplatu, rozhodli jsme se nechat velké nakupování až na později a zvolili raději finančně méně náročnější výlet. I když, Primarku jsme se stejně nevyhnuli (kdo taky mohl tušit, že…

Moje nejoblíbenejší seriály - 1.část
1.Pretty little liars\Prolhané krásky 5 dívek,mnoho tajemství. Seriál se odehrává v městečku Rosewood v Pensylvánii, kde sleduje život čtyř dívek Arii Montgomery, Hanny Marin, Emily Fields a Spencer Hastings. Jejich život se mění po zmizení vedoucí členky jejich party Alison DiLaurentis. O rok později se…

Základní smajlíci na Facebooku
Přehled základních smajlíků na Facebooku: 1. Bez mezery : ) 2. Bez mezery : (  3. Bez mezery : P  4. Bez mezery : D 5. Bez mezery : o 6. Bez mezery ; ) 7. Bez mezery 8 -) 8. 8|  9. >:(  10.…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře