» Just Donut v Ostravě
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Just Donut v Ostravě
2. Duben, 2016 | Emm | Jídlo a pití

Dnes Vám představím jeden novější podnik v Ostravě, na který jsem narazila poměrně nedávno, ale i během chvíle se stal jedním z těch nejoblíbenějších. Byl pátek, venku pršelo a neskutečná zima a do toho mi zvonil budík před sedmou ráno. Pak mi ale přišla SMS, že dneska na přednášku nejdeme, ale jdeme si dát něco dobrého na snídani. A to při pátku a v takovém počasí zkrátka beru! : )

Americká kobliha nazývaná Donut je podobná koblize, jakou známe u nás v Česku s tím rozdílem, že uprostřed má otvor. Těsto je kynuté a smaží se ve vysoké vrstvě oleje. Další odlišností od české koblihy je ten, že se nedává náplň dovnitř, ale nahoru.

Just Donut se nachází na adrese Puchmajerova 1799/9, dvě minuty od tramvajové zastávky Elektra a naproti kostela vedle Filozofické fakulty. Jedná se o malý podnik, který mají čerství snoubenci Tomáš a Magda. Prostředí je útulné, spíše do retro stylu.

Do nabídky řadí například – donut s příchutí maliny s pistácii, kokosem, čokoládou, nugátem, borůvkou, kešu. Nabídka se ale během dne neustále mění, stejně jako otevírací doba. Otevírají v 7:30 a zavírají podle poptávky, takže se Vám může stát, že jednou budou mít otevřené v 16:00, jindy už v 13:30 bude zavřeno.  Donut je velký v průměru 8 – 10 cm a stojí 35 Kč. Výhodou je, že si ho můžete zabalit a vzít do krabice s sebou nebo si ho dát přímo tam společně s kávou a nebo domácí limonádou.

Pokud máte čas, chuť nebo prostě jen cestu kolem, rozhodně doporučuji se tam zastavit, protože věřte, že nebudete litovat! : )Kam dál?

Organizace času jako klíč úspěchu
Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400 sekund, ale přesto spousta z nás žije v přesvědčení, že nemá čas. Čas na rodinu, koníčky, odpočinek. Opravdu ho nemáme, nebo jen neumíme čas správně plánovat? Na kurzu o organizaci času nám bylo sděleno, že před…

Život s rovnátky
V dnešní době jsou rovnátka nejen léčebným prostředkem, ale i módním doplňkem. O tom, jaký je život s rovnátky, Vám představím v následujících řádcích. Zda by bylo vhodné nasadit rovnátka, by nás měl informovat náš zubní lékař. Dle mého názoru tam posílají však i osoby,…

Názor na Windows Mobile po půl roce od přechodu na Android
Tento článek málem ani nevyšel, jelikož mě nějak přešla potřeba ho napsat. Protože jsem vám ho ale v minulém článku slíbil, přemohl jsem se. Jak už název napovídá, sdělím vám zde své dojmy a poznatky z používání Androidu po více než půl roce od přechodu…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře