» Karel v Prostřeno! – Další díl Kazmovy One Man Show?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Karel v Prostřeno! – Další díl Kazmovy One Man Show?
30. Březen, 2017 | Anonym | Lidé

Prostřeno normálně nesleduji, ale tento díl s ajťákem Karlem, který měl tik, vykřikoval sprostá slova a měl permanentní erekci, mě neminul. 

Když jsem díl dokoukal, skutečně jsem tomu věřil až do chvíle, než na povrch začaly vyplouvat věci, jako že Karel byl studentem filmové školy, byt, ve kterém bydlel, je nyní k pronájmu a údajně patří alkoholikovy Pavlovi z tohoto dílu atd. Rozhodl jsem se tedy skouknout všechny díly z daného týdne a došel jsem k odvážnému závěru – tohle bude další díl Kazmovy One Man Show. Je to šílené? Nemyslím si.

Prostřeno je největší a nejsledovanější česká reality show, jejíž sledovanost se drží na vrcholech žebříčku a slyšel o ní snad úplně každý. Tohle je myslím i myšlenka, která napadla Kazmu a jeho tým při hledání témat do OMS. Proč by tam tedy nezkusili dostat vlastní lidi, udělat díly s nimi nezapomenutelnými a mít jedno z nejvirálnějších internetových videí v tuto dobu? Myslím si, že motiv je jasný.

Jak ale udělat z těch dílů ty nezapomenutelné? Jednoduše – dostat tam co největšího exota. Jak má ale takový exot vypadat? Zde si myslím, že zapojili fantazii všichni členové týmu a dostatečně se bavili.

– Co kdyby mluvil sprostě?

– Jak to udělat, aby to vypadalo normálně? 

– Může mít tu nemoc, že bude vykřikovat sprostá slova!

– To je ale pořád ještě slabé.

– Co kdyby spal v rakvi? 

– Co kdyby měl domácího mazlíčka slepici? 

– To je dobré. A mohla by se jmenovat po mém kamarádu Andrejovi.

– Může mít akvárko ve vaně.

– Tak jo, ale ještě to chce nějakou třešničku.

– Co kdyby to byl sadomasochista se zálibou v důchodkyních a měl permanentní erekci.

– A jejich urny by měl vystavené.

– Za tohle nás ukamenují.

– Klid, jsme OMS.

– Takovou postavu nám ale nikdo neuvěří.

– Pokud by to nebyl ajťák. Ajťáci jsou divní.

– Tak jo, jdeme do toho.

Takhle nějak si živě představuji, že vymýšlení postavy probíhalo. Postava sama o sobě je dobrá a určitě by i tak udělala rozruch. Jelikož je to ale OMS, tak je jen postava málo, a chtělo to zajistit konflikt – je potřeba dostat do Prostřena ještě jednu postavu, která by konflikt zajišťovala. Zároveň ale druhá postava nesmí být tak extravagantní jako ta první, aby to už nebylo moc nápadné a musí mít nějaký důvod vyvolávat konflikty – alkohol, dominance atd. A tímto způsobem vznikla postava alkoholika Petra. (Opravdu si myslíte, že je někdo takový jako Petr ve skutečnosti a pokud ano, opravdu by se tak choval s jeho povahovými rysy i v televizi?)

Dalším krokem bylo sehnat aktéry a jejich byty, což už byla maličkost. Buď použili jejich byt, nebo si nějaký pronajali, pár dní tam žili, aby vypadal zabydleně a bylo to. Ještě dát do Karlova bytu nějakou velkou televizi a vázu, kterou může později rozbít a kulisy jsou hotovy.

Během sledování všech dílů jsem si pak už jen všímal maličkostí, které mojí verzi pravdy podporovaly. 

Hned v prvním díle byli oba dva hlavní protagonisté překvapeni, že se tohoto divadélka bude účastnit i těhotná žena a na obou šlo vidět, že to nikdo nečekal a byli nervózní. První večer jen mapovali terén a pomalu se už snažili uměle budovat mezi sebou jiskry.

Vzpomínáte na Karlovo handsfree, které měl pořád v uchu? Co když mu přes něj říkal Kazma, jak se má chovat a co dělat? Mimochodem Karlovy tiky v prvním díle vypadají mnohem více nahraně než v pozdějších dílech. Ještě je asi tak neměl netrénované.

Druhý večer se nesl v podobném duchu jako první večer. Pomalé budování konfliktu a mapování terénu. Vsadím se, že jakékoliv drama chtěl Kazma nechat jen na večery u dvou hlavních protagonistů, aby neznepříjemňoval večery u ostatních doma. Tomu napovídá i podezřele klidný páteční večer po čtvrtečním fiasku.

Středeční večer se rozehrálo divadlo. Nejdříve konzervy a alkohol, to jen aby řeč nestála a potom polití Karla, jeho vyhození z bytu a vybudování perfektní předehry pro čtvrteční velké finále.

A čtvrtek dopadl, jak dopadl. Oba se drželi improvizovaného scénáře, Karel dostal občas instrukci do ucha a pak už jen rozbít televizi, vázu a sehrát scénu. Všem navíc dosti pomohlo, že se toho už neúčastnila těhotná Linda a místo toho přišel její manžel, který pomohl s gradací atmosféry.

Poslední páteční večer se konal u sympatické staré paní, která statečně snášela celý týden. Opět tým OMS nechtěl hrát divadlo u ostatních soutěžících doma a jelikož se jednalo o poslední večer u této sympatické paní, rozhodli se už to nijak nehrotit a nechat týden v poklidu doběhnout. To vysvětluje podezřelý klid, převlečeného Karla a handsfree, které už nebylo potřeba. Jelikož se navíc chovala nejsympatičtěji a nejstatečněji, oba jí dali 10 bodů, aby vyhrála. Když se s nimi pak o výhru rozdělila, dali peníze těhotné Lindě, která si je taky za odvahu zasloužila.

Celkově Prostřeno dopadlo pro Kazmu nejlépe jak mohlo, kromě dvou jejich protagonistů se zde sešli další 2 individua, které pomohly z dílu udělat něco extra – student Amos a těhotná strip modelka Linda s kokotem manželem. Hit byl zajištěn.

V posledních pár dílech OMS si Kazma libuje ve využívání jiných médií. Co se týče televize Prima, s nimi si myslím, že byl domluvený. On jim zajistí brutální reklamu a sledovanost, oni budou držet jazyk za zuby. Ostatně tomu nasvědčuje poslední věta z pátečního Prostřena: „Je Karel natolik specifickou osobností, jak ho známe z pořadu Prostřeno? No, možná o něm ještě uslyšíme.“ Co se týče bulvárních médií, ty Kazma opět zneužil velmi. Karel se stal jejich hlavním trhákem celý další týden. Proč ale ze situace nedostat ještě více? Přecejen si udělali srandu z postižených, a to by jim veřejnost neodpustila, takže by to chtělo i něco pro lidi s opravdovou nemocí, kterou má Karla. Karel na svém facebookovém profile začal vydávat videa. V jednom kritizuje bulvár za jeho chování a burcuje lidi a v dalším z nich vyzývá média, že kdo přispěje 100 000 Kč jedné charitativní organizaci, tomu dá exkluzivní rozhovor. Podle posledních informací se mu ale nikdo neozval. Nicméně Kazma a jeho tým rozšířili o této nemoci povědomí, možná na ni získají nějaké peníze, nahlodal veřejnost ohledně bulváru a jeho fungování, udělali největší virál Prostřena, nastavil zrcadlo společnosti a lidem, kteří Karla odsuzovali a získali dost materiálů na nový díl OMS.

PS. Karel by měl dostat za svůj herecký výkon Oskara, protože to zahrál naprosto dokonale. Snad si z toho neodnese nějaký tik doopravdy.

 Kam dál?

Running sushi v Brně
S přítelkyní jsme oslavovali naše výročí a rozhodli jsme se, že si zajdeme na večeři a vyzkoušíme running sushi. Nikdy jsem na ničem podobném nebyl, ale podle popisu přítelkyně, která to už zkusila a byla nadšená, jsem pochopil, o co asi půjde a líbilo se…

Muzikál Game of Thrones s Coldplay
Jedna z nejvíce známých světových hudebních skupin, Coldplay, se rozhodla, že napíše muzikál. Nejde ale o ledajaký muzikál. Bude to muzikál na nejsledovanější světový seriál a jednu z nejčtenějších knih - Game of Thrones (Hra o trůny). Muzikál vzniká k události Red Nose Day, který pořádá charitativní…

8 tipů na nejlepší seriály
Máte hodně volného času a chtěli byste ho zabít například seriálem, ale většinu seriálů jste už viděli? V následujícím článku vám dám pár tipů na seriály, o kterých možná nevíte, ale stojí za to je vidět. Pokud některý z nich znáte, podělte se o svůj…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře