» Láska jménem sport
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Láska jménem sport
15. Duben, 2017 | Emm | Sport

Od dětství jsem aktivní člověk, který se nikdo moc neuměl nudit a nic nedělat. Jako dítě jsem začala chodit v 8 měsících a první metry na kole jsem zvládla v 1,5 roku. S nástupem do školky jsem se překvapivě začala zajímat o hru na klavír, na který si dodnes občas něco zahraju, ale  bohužel mé prsty jsou moc krátké na větší a těžší skladby, a to mě frustrovalo, protože.. perfekcionistka a lehce cholerička Marie, dodnes!.

Školní léta, aneb..↓
Ve druhé třídě přihlásila do aerobiku, u kterého jsem vydržela tři roky a na druhém stupni přešla k volejbalu, protože kdo nehrál volejbal, tak byl zkrátka a jednoduše u nás považován za divného. Hráli jsme ho všichni, venku, ve škole, o prázdninách, pořád. Každá hodina TV byla jasná – volejbal, a překvapivě to nikomu nevadilo, všichni jsme ho milovali a snažili se předhánět v tom, kdo dá lepší „hřebík, lepší podání, kdo dá kolik es, ale přesto jsme se všichni povzbuzovali k lepším výkonům a nikdo o nikom neřekl, že je „trapák“, když dává spodní podání a ne horní, nejlépe rotující nebo když zasmečoval do sítě. S nástupem na střední školu se hodiny TV bohužel hodně změnily. Iritovalo mě, když učitelka neuměla pískat, a tak jsem ji drze opravovala a v neposlední řadě mě nebavilo stát za čárou a dávat esa, protože spolužáci nikdy volejbal moc nehráli, takže to tak bohužel i vypadalo.(Ano, každý má nadání na něco jiného, ale rozumíte mi..)
 
S nástupem na vysokou ale přestával být čas a jako spolužáci jsme neměli moc čas se potkávat, protože jsme se všichni rozutekli do světa a když jsme přijeli domů, tak jsme byli rádi, že jsme, takže naše večery končily ne u sportu, ale u piva, bohužel. (I když v létě se snažíme chodit hrát alespoň na písek.) Proto jsem si jako C předmět dala v zimním semestru volejbal, abych se sebou něco dělala.Tím ale nechci říct, že potřebuji hubnout. Patřím mezi ty šťatnější, kterým čokoláda na váze nepřidává, škoda! V dalším semestru, respektive teď, mám aerobik, ale je to spíš posilování a kruhový trénink. No a protože toho evidentně mám málo, tak když spolužačka a kamarádka v jednom se začala věnovat jumpingu, tak jsem se rozhodla ho zkusit.. a zamilovala sem se!

Juming jako terapie..↓
Říká se, že jumping je cvičení, které je vhodné pro ty, kteří chtějí zhubnout,u mě to chápejte jako – musculus obliquss externus abdominis, neboli zevní šikmý sval břišní,prostě budeš mít alespoň na úrovni chvalitebně!, jelikož dochází ke střídání rychlých a pomalých sprintů, silových prvků a závěrem posilování břicha a strečink. Navíc mě baví, že se nejedná o stereotypní hodiny a většinou se můžeme říct a domluvíme se, na co se chceme v dané hodině zaměřovat. Výhodu od aerobiku vidím hlavně v individuálnosti, tedy, když nemůžete, prostě zpomalíte. Za to u aerobiku byly choreografie, které měly jasné tempo a když Vám nešel krok, byl to občas celkem trapas stát, dívat se a nechápat.
Hodně lidí se zároveň domnívá, že jumping ničí kolena, ale díky dopadům, které jsou měkké se nemusíte vůbec bát o své klouby. Základním krokem je špička, pata a výskoky, kde není cílem vyskočit co nejvýš, ale právě naopak. Ze začátku Vám to možná nepůjde ideálně, ale každou další lekcí budete zpevněnější, a i Vaše koordinace bude lepší. Mezi zdravotní pozitiva můžeme řadit zvyšování kapacity plic, podpora spánku, snižování úzkosti, zlepšování koordinace a zmírňuje únavu.

Takže, pokud se nudíte, chcete zkusit něco nového, nebo nechcete dělat stereotypní sport a nebaví Vás posilovat doma, směle do trampolínek, protože díky nim možná po pár lekcích stihnete tramvaj, která Vám běžně ujížděla před očima a nebo se konečně přestanete zadýchávat do schodů a budete se cítit líp.
Jumping jsem si zamilovala a nejspíše ještě nějaký čas to tak bude, než asi najdu zase něco nového, lepšího a silovějšího, a nebo se taky vrátím ke svým volejbalovým kořenům, kdo ví..Kam dál?

Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu? Nezoufejte, slovo " nepřijat/a" ještě nemusí nutně znamenat definitivní verdikt. Pokud Vám ale ovšem stejné slovo dojde i po odvolání, tak je důležité nepanikařit a najít způsob, jak využiji rok času. Vyšší odborná škola Jedná se o terciální…

Úspěšná obhajoba práce
Když začínám psát tento článek, vzpomínám, kde a kdy jsem poprvé vystupovala na veřejnosti a snažím si vybavit momenty, které jsem prožívala. A byla to jedním slovem katastrofa.  (Dobře, ne asi až tak hrozná). Ale vybavuji si chyby, kterým se u nás říká „ školácké“…

Bakalář nebo Diplomovaný asistent?
Ahoj všem po delší době. Dnes jsem si pro Vás připravala článek o dvou institucích, které považujeme za terciální stupeň vzdělávání a snažím se Vám shrnout základní informace o studiu a třeba někomu i ujasnit nějaké informace. Na začátek je asi nutné zmínit, že osobně…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře