» Láska jménem sport
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Láska jménem sport
15. Duben, 2017 | Emm | Sport

Od dětství jsem aktivní člověk, který se nikdo moc neuměl nudit a nic nedělat. Jako dítě jsem začala chodit v 8 měsících a první metry na kole jsem zvládla v 1,5 roku. S nástupem do školky jsem se překvapivě začala zajímat o hru na klavír, na který si dodnes občas něco zahraju, ale  bohužel mé prsty jsou moc krátké na větší a těžší skladby, a to mě frustrovalo, protože.. perfekcionistka a lehce cholerička Marie, dodnes!.

Školní léta, aneb..↓
Ve druhé třídě přihlásila do aerobiku, u kterého jsem vydržela tři roky a na druhém stupni přešla k volejbalu, protože kdo nehrál volejbal, tak byl zkrátka a jednoduše u nás považován za divného. Hráli jsme ho všichni, venku, ve škole, o prázdninách, pořád. Každá hodina TV byla jasná – volejbal, a překvapivě to nikomu nevadilo, všichni jsme ho milovali a snažili se předhánět v tom, kdo dá lepší „hřebík, lepší podání, kdo dá kolik es, ale přesto jsme se všichni povzbuzovali k lepším výkonům a nikdo o nikom neřekl, že je „trapák“, když dává spodní podání a ne horní, nejlépe rotující nebo když zasmečoval do sítě. S nástupem na střední školu se hodiny TV bohužel hodně změnily. Iritovalo mě, když učitelka neuměla pískat, a tak jsem ji drze opravovala a v neposlední řadě mě nebavilo stát za čárou a dávat esa, protože spolužáci nikdy volejbal moc nehráli, takže to tak bohužel i vypadalo.(Ano, každý má nadání na něco jiného, ale rozumíte mi..)
 
S nástupem na vysokou ale přestával být čas a jako spolužáci jsme neměli moc čas se potkávat, protože jsme se všichni rozutekli do světa a když jsme přijeli domů, tak jsme byli rádi, že jsme, takže naše večery končily ne u sportu, ale u piva, bohužel. (I když v létě se snažíme chodit hrát alespoň na písek.) Proto jsem si jako C předmět dala v zimním semestru volejbal, abych se sebou něco dělala.Tím ale nechci říct, že potřebuji hubnout. Patřím mezi ty šťatnější, kterým čokoláda na váze nepřidává, škoda! V dalším semestru, respektive teď, mám aerobik, ale je to spíš posilování a kruhový trénink. No a protože toho evidentně mám málo, tak když spolužačka a kamarádka v jednom se začala věnovat jumpingu, tak jsem se rozhodla ho zkusit.. a zamilovala sem se!

Juming jako terapie..↓
Říká se, že jumping je cvičení, které je vhodné pro ty, kteří chtějí zhubnout,u mě to chápejte jako – musculus obliquss externus abdominis, neboli zevní šikmý sval břišní,prostě budeš mít alespoň na úrovni chvalitebně!, jelikož dochází ke střídání rychlých a pomalých sprintů, silových prvků a závěrem posilování břicha a strečink. Navíc mě baví, že se nejedná o stereotypní hodiny a většinou se můžeme říct a domluvíme se, na co se chceme v dané hodině zaměřovat. Výhodu od aerobiku vidím hlavně v individuálnosti, tedy, když nemůžete, prostě zpomalíte. Za to u aerobiku byly choreografie, které měly jasné tempo a když Vám nešel krok, byl to občas celkem trapas stát, dívat se a nechápat.
Hodně lidí se zároveň domnívá, že jumping ničí kolena, ale díky dopadům, které jsou měkké se nemusíte vůbec bát o své klouby. Základním krokem je špička, pata a výskoky, kde není cílem vyskočit co nejvýš, ale právě naopak. Ze začátku Vám to možná nepůjde ideálně, ale každou další lekcí budete zpevněnější, a i Vaše koordinace bude lepší. Mezi zdravotní pozitiva můžeme řadit zvyšování kapacity plic, podpora spánku, snižování úzkosti, zlepšování koordinace a zmírňuje únavu.

Takže, pokud se nudíte, chcete zkusit něco nového, nebo nechcete dělat stereotypní sport a nebaví Vás posilovat doma, směle do trampolínek, protože díky nim možná po pár lekcích stihnete tramvaj, která Vám běžně ujížděla před očima a nebo se konečně přestanete zadýchávat do schodů a budete se cítit líp.
Jumping jsem si zamilovala a nejspíše ještě nějaký čas to tak bude, než asi najdu zase něco nového, lepšího a silovějšího, a nebo se taky vrátím ke svým volejbalovým kořenům, kdo ví..Kam dál?

Skotsko - pracujeme a bydlíme
Ve Skotsku furt prší. Když je modrá obloha, když je černá obloha, když je to půl napůl, prostě pořád. Nikdy tu taky není úplná tma. Jsme daleko od nejbližšího městečka, ale i v noci je tu nepřetržitě něco vidět. Jako když se teprve smráká, každopádně je…

ZOOT #pročtonezkusit
Asi každý slyšel o této značce. Nebo ji minimálně viděl - reklama na ni vyskakuje pomalu na každé webové stránce. Společnost ZOOT funguje na principu eshopu. V pohodlí domova si ze stránky www.zoot.cz vyberete oblečení, boty, doplňky, drobnosti do domácnosti, prostě prakticky cokoliv, protože záběr…

Svatomartinské slavnosti v Mikulově
Každoročně se na podzim konají Svatomartinské slavnosti, které se tak jmenují podle svatého Martina, který přijel na bílém koni, přinesl sníh a podělil se s žebrákem o svůj oděv, aby mu nebyla zima. Nebo alespoň tak nějak by to mělo být. Když jsem to slyšel…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře