» Organizace času jako klíč úspěchu
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Organizace času jako klíč úspěchu
29. Květen, 2016 | Emm | Práce

Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400 sekund, ale přesto spousta z nás žije v přesvědčení, že nemá čas. Čas na rodinu, koníčky, odpočinek. Opravdu ho nemáme, nebo jen neumíme čas správně plánovat? Na kurzu o organizaci času nám bylo sděleno, že před každým úkolem si má člověk položit následující otázky :
a)    Co mi přinese splnění úkolu přinese?
b)    Jak moc mi na splnění záleží?
c)    Co se stane, když úkol nestihnu?

I.    PLÁNUJTE
○ Tvorba osobní vize
Základem úspěchu je tvorba vize, čeho chci dosáhnout, kam se chci posunout a položit si otázku, co očekávám od života v budoucnosti.

○ Nejdůležitější věci
To, co považujete za nejdůležitější, dávejte vždy na první místo. Zároveň nejdůležitějším a nejobtížnějším úkolem začínejte ráno.

○ Pravidelnost
Plánujte na týden dopředu a každý večer si udělejte přehled úkolů, co Vás čeká následující den. Dávejte si termíny splnění a kalendář si zaplňte jen na 60%.

II.    POZNÁNÍ SAMA SEBE
○ Silná stránka
Při plnění svých cílů se především opírejte o své silné stránky.

○ Vlastní biorytmus
Kdy se mi pracuje nejlíp, která doba mi vyhovuje na spánek? I to všechno, jak se cítíme, v kolik vstaneme, či v kolik jdeme spát, vše ovlivní náš výkon.

○ Odpočinek
A především zjistěte, u čeho dokážete zcela vypnout a načerpat novou sílu.

III.    EFEKTIVITA, SOUSTŘEDĚNÍ
○  Psaní všemi 10, rychločtení
Když budete psát rychleji, s minimálním počtem chyb a ještě se u toho budete plně soustředit na danou věc, ušetříte tím spousty času.

○ Pracovní prostředí, zloděj času
Své pracovní místo mějte tam, kde se cítíte pohodlně, nevyrušují Vás jiné rušivé zdroje a své místo se snažte uspořádat. Zkrátka pracujte tam, kde máte pořádek a jednoduše víte, kde dané věci najdete.

○ Prokrastinace
Nejlepší způsob jak začít, je prostě začít. Neříkejte si v kolik hodin, který den. Zkrátka začněte teď hned.

Jedním z důvodů, proč nevyužíváme spousty času, který máme, je proto, že žijeme v období, kdy se necháme unášet společností a okolím. Slovo „nestíhám“ je pouhou oblíbenou a společensky oblíbenou výmluvou, která je akceptovaná. I když vzít život do svých vlastních rukou je úplně to nejjednodušší, co můžeme udělat.Kam dál?

Život s rovnátky
V dnešní době jsou rovnátka nejen léčebným prostředkem, ale i módním doplňkem. O tom, jaký je život s rovnátky, Vám představím v následujících řádcích. Zda by bylo vhodné nasadit rovnátka, by nás měl informovat náš zubní lékař. Dle mého názoru tam posílají však i osoby,…

Skotsko - Cestou (ne)cestou
Přesně v 17:25 se ozval zvuk motorů a letadlo se rozjelo. O dvě hodiny a deset minut později jsme již dosedali na Londýnské letiště Stansted. Prošli jsme asi milionem pasových a celních kontrol, našli si svá zavazadla a zamířili na stanoviště autobusů. Po pár minutách čekání…

5 rad jak sbalit holku
Už odpradávna mají kluci problém se seznámením se zástupkyněmi něžného pohlaví a s jejich „sbalením“. Přitom je to ale jednoduché. Zde vám přinášíme 5 nejdůležitějších rad, jak se chovat a co dělat, abyste uspěli. 1. Nebát se oslovit Oslovení holky je klíčový krok v cestě k…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře