» Organizace času jako klíč úspěchu
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Organizace času jako klíč úspěchu
29. Květen, 2016 | Emm | Práce

Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400 sekund, ale přesto spousta z nás žije v přesvědčení, že nemá čas. Čas na rodinu, koníčky, odpočinek. Opravdu ho nemáme, nebo jen neumíme čas správně plánovat? Na kurzu o organizaci času nám bylo sděleno, že před každým úkolem si má člověk položit následující otázky :
a)    Co mi přinese splnění úkolu přinese?
b)    Jak moc mi na splnění záleží?
c)    Co se stane, když úkol nestihnu?

I.    PLÁNUJTE
○ Tvorba osobní vize
Základem úspěchu je tvorba vize, čeho chci dosáhnout, kam se chci posunout a položit si otázku, co očekávám od života v budoucnosti.

○ Nejdůležitější věci
To, co považujete za nejdůležitější, dávejte vždy na první místo. Zároveň nejdůležitějším a nejobtížnějším úkolem začínejte ráno.

○ Pravidelnost
Plánujte na týden dopředu a každý večer si udělejte přehled úkolů, co Vás čeká následující den. Dávejte si termíny splnění a kalendář si zaplňte jen na 60%.

II.    POZNÁNÍ SAMA SEBE
○ Silná stránka
Při plnění svých cílů se především opírejte o své silné stránky.

○ Vlastní biorytmus
Kdy se mi pracuje nejlíp, která doba mi vyhovuje na spánek? I to všechno, jak se cítíme, v kolik vstaneme, či v kolik jdeme spát, vše ovlivní náš výkon.

○ Odpočinek
A především zjistěte, u čeho dokážete zcela vypnout a načerpat novou sílu.

III.    EFEKTIVITA, SOUSTŘEDĚNÍ
○  Psaní všemi 10, rychločtení
Když budete psát rychleji, s minimálním počtem chyb a ještě se u toho budete plně soustředit na danou věc, ušetříte tím spousty času.

○ Pracovní prostředí, zloděj času
Své pracovní místo mějte tam, kde se cítíte pohodlně, nevyrušují Vás jiné rušivé zdroje a své místo se snažte uspořádat. Zkrátka pracujte tam, kde máte pořádek a jednoduše víte, kde dané věci najdete.

○ Prokrastinace
Nejlepší způsob jak začít, je prostě začít. Neříkejte si v kolik hodin, který den. Zkrátka začněte teď hned.

Jedním z důvodů, proč nevyužíváme spousty času, který máme, je proto, že žijeme v období, kdy se necháme unášet společností a okolím. Slovo „nestíhám“ je pouhou oblíbenou a společensky oblíbenou výmluvou, která je akceptovaná. I když vzít život do svých vlastních rukou je úplně to nejjednodušší, co můžeme udělat.Kam dál?

Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu? Nezoufejte, slovo " nepřijat/a" ještě nemusí nutně znamenat definitivní verdikt. Pokud Vám ale ovšem stejné slovo dojde i po odvolání, tak je důležité nepanikařit a najít způsob, jak využiji rok času. Vyšší odborná škola Jedná se o terciální…

Muzikál Game of Thrones s Coldplay
Jedna z nejvíce známých světových hudebních skupin, Coldplay, se rozhodla, že napíše muzikál. Nejde ale o ledajaký muzikál. Bude to muzikál na nejsledovanější světový seriál a jednu z nejčtenějších knih - Game of Thrones (Hra o trůny). Muzikál vzniká k události Red Nose Day, který pořádá charitativní…

Restart života
Životní situace nás občas donutí se zamyslet nad svým stávajícím životem. Jste si vědomi, že Váš život stojí, nehne se nebo chcete zažít v životě ještě něco bonusového a začít znova? Je to vůbec možné? Je reálné zanechat všeho ze dne na den a funguje…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře