» Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
11. Červen, 2016 | Emm | Ostatní

Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu? Nezoufejte, slovo “ nepřijat/a“ ještě nemusí nutně znamenat definitivní verdikt. Pokud Vám ale ovšem stejné slovo dojde i po odvolání, tak je důležité nepanikařit a najít způsob, jak využiji rok času.

Otevřená Kniha, Knihovna, Vzdělávání, Číst, Kniha

Vyšší odborná škola

Jedná se o terciální stupeň vzdělání, kdy v dnešní době určité obory chtějí absolventy právě těchto škol. A je k tomu řádný důvod. Vyšší odborná škola je zaměřena především na praktickou výuku, zatímco vysoká škola je často zaměřena pouze na teorii. Absolventi VOŠ získavají titul DIS., tedy diplomovaný specialista a studium je uváděno jako pomaturitní, které je zpoplatněno – zpravidla v rozmezí 2 000 – 4000 ( což je horní hranice, kterou uvádí zákon) za ročník. Studovat můžete dálkově, i prezenčně. Nevýhodou VOŠ je denní docházení do školy a režim podobný jako na střední škole. Ale i zde jsou rozdělné přednášky a cvičení, v lednu a květnu zkouškové období a přes rok píšete zápočty, stejně jako na vysoké škole. Akorát přednášky jsou zde z 95% povinné jako cvičení.

Pomaturitní studium

Pomaturitní studium je nejčastější studium na soukromé škole jazykové. Stejně jako VOŠ je i PS zpoplatněno a to nejčastěji částkou kolem 30 000,-. Studium je prezenční, jednoleté, probíhá 5x za týden 4 hodiny denně. Po úspěšném absolvování absolvent získá certifikát. I po dobu pomaturitního vzdělání máte stále status studenta a s tím spojeny všechny „výhody“.

Studium v zahraničí

I to je jedna z možností, kterou studenti po neúspěšných přijímacích zkouškách volí. Mezi známé projekty patří Sokrates, Erasmus, Leonardo da Vinci nebo Work & Travel. Výhodou je velká zkušenost, zlepšení v jazykových dovednostech, nové zážitky a poznání nových míst.

Nulté ročníky

Nulté ročníky mohou pořádat vysoké školy s tím, že připravují studenty k nejžádanějším oborům na vysokých školách. ( Právo, psychologie, medicína). Výhodou bezesporu je, že Vás učí možná budoucí učitelé, tedy, učí Vás to, co se většinou v přijímacích zkouškách opravdu později vyskytne. Nevýhodou je cena, velký zájem, není tam dostatek prostoru na individuální práci a časová náročnost.Kam dál?

Názor na Windows Mobile po půl roce od přechodu na Android
Tento článek málem ani nevyšel, jelikož mě nějak přešla potřeba ho napsat. Protože jsem vám ho ale v minulém článku slíbil, přemohl jsem se. Jak už název napovídá, sdělím vám zde své dojmy a poznatky z používání Androidu po více než půl roce od přechodu…

Jak přežít zkouškové s úsměvem?
Existují mezi námi dvě skupiny studentů. První, která se učí celý semestr průběžně a zkouškové období vítá s úsměvem, a ta druhá, která všechno nechává na poslední chvílí a půl rok dělá jenom to, co je nezbytně nutné a neodkladné. Taky patříte mezi tu skupinu,…

Základní smajlíci na Facebooku
Přehled základních smajlíků na Facebooku: 1. Bez mezery : ) 2. Bez mezery : (  3. Bez mezery : P  4. Bez mezery : D 5. Bez mezery : o 6. Bez mezery ; ) 7. Bez mezery 8 -) 8. 8|  9. >:(  10.…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře