» Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Přijímačky na VŠ nevyšly, co dál?
11. Červen, 2016 | Emm | Ostatní

Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu? Nezoufejte, slovo “ nepřijat/a“ ještě nemusí nutně znamenat definitivní verdikt. Pokud Vám ale ovšem stejné slovo dojde i po odvolání, tak je důležité nepanikařit a najít způsob, jak využiji rok času.

Otevřená Kniha, Knihovna, Vzdělávání, Číst, Kniha

Vyšší odborná škola

Jedná se o terciální stupeň vzdělání, kdy v dnešní době určité obory chtějí absolventy právě těchto škol. A je k tomu řádný důvod. Vyšší odborná škola je zaměřena především na praktickou výuku, zatímco vysoká škola je často zaměřena pouze na teorii. Absolventi VOŠ získavají titul DIS., tedy diplomovaný specialista a studium je uváděno jako pomaturitní, které je zpoplatněno – zpravidla v rozmezí 2 000 – 4000 ( což je horní hranice, kterou uvádí zákon) za ročník. Studovat můžete dálkově, i prezenčně. Nevýhodou VOŠ je denní docházení do školy a režim podobný jako na střední škole. Ale i zde jsou rozdělné přednášky a cvičení, v lednu a květnu zkouškové období a přes rok píšete zápočty, stejně jako na vysoké škole. Akorát přednášky jsou zde z 95% povinné jako cvičení.

Pomaturitní studium

Pomaturitní studium je nejčastější studium na soukromé škole jazykové. Stejně jako VOŠ je i PS zpoplatněno a to nejčastěji částkou kolem 30 000,-. Studium je prezenční, jednoleté, probíhá 5x za týden 4 hodiny denně. Po úspěšném absolvování absolvent získá certifikát. I po dobu pomaturitního vzdělání máte stále status studenta a s tím spojeny všechny „výhody“.

Studium v zahraničí

I to je jedna z možností, kterou studenti po neúspěšných přijímacích zkouškách volí. Mezi známé projekty patří Sokrates, Erasmus, Leonardo da Vinci nebo Work & Travel. Výhodou je velká zkušenost, zlepšení v jazykových dovednostech, nové zážitky a poznání nových míst.

Nulté ročníky

Nulté ročníky mohou pořádat vysoké školy s tím, že připravují studenty k nejžádanějším oborům na vysokých školách. ( Právo, psychologie, medicína). Výhodou bezesporu je, že Vás učí možná budoucí učitelé, tedy, učí Vás to, co se většinou v přijímacích zkouškách opravdu později vyskytne. Nevýhodou je cena, velký zájem, není tam dostatek prostoru na individuální práci a časová náročnost.Kam dál?

Jednoduchý recept: Boloňské špagety
Boloňské špagety jsou jedním z jídel, které patří v Česku k těm typičtějším a oblíbeným. Přitom je ale velmi jednoduché je uvařit. V následujícím receptu vás seznámím s velmi jednoduchou variací na tohle populární jídlo pro začátečníky. Recept je na 1 porci špaget, ale každý…

Úspěšná obhajoba práce
Když začínám psát tento článek, vzpomínám, kde a kdy jsem poprvé vystupovala na veřejnosti a snažím si vybavit momenty, které jsem prožívala. A byla to jedním slovem katastrofa.  (Dobře, ne asi až tak hrozná). Ale vybavuji si chyby, kterým se u nás říká „ školácké“…

Running sushi v Brně
S přítelkyní jsme oslavovali naše výročí a rozhodli jsme se, že si zajdeme na večeři a vyzkoušíme running sushi. Nikdy jsem na ničem podobném nebyl, ale podle popisu přítelkyně, která to už zkusila a byla nadšená, jsem pochopil, o co asi půjde a líbilo se…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře