» Skotsko – nakupování a co je tu jinak
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Skotsko – nakupování a co je tu jinak
6. Srpen, 2015 | Lucie | Cestování

1. část – nákupy

Největší terno tu je Tesco. Je to jediný supermarket v nejbližším městečku. Výhodou pro „pickery“ je, že tam dvakrát týdně jezdí autobus přímo z farmy. Farmář ho objednává vždy na takovou hodinu, aby to stihli i ti nešťastlivci, co chodí z pole jako poslední.

Řidiči někdo začal říkat Skotský Petr Nárožný a musím uznat, že podoba tam fakt je 😀

Jezdí se vždycky doubledeckerem, jojo, pořád si to užívám, protože to u nás nemáme, a celkem mě překvapilo, že v Anglii se v nich nesmí stát. Takže kdo nezabere sedadlo, nejede, nebo si musí počkat na druhé kolo 😀

Každopádně je to dobrodružství, protože každý z dvě stě lidí chce dojet do Tesca mezi prvními. Ne snad proto, že je takový hlad, ale proto, že veškeré základní věci jsou hned pryč. Toastový chléb, šunkový salám, plátkové sýry a párky. To všechno s nápisem Tesco value, protože je to to nejlevnější, co se tu dá koupit. Na druhou stranu mně fakt překvapila ta kvalita. Nabídka potravin je tu opravdu diametrálně odlišná než u nás, jak v balení, tak v nabídce. Takže poměr cena-kvalita tu moc neplatí.

 

Je to asi proto, že u nás to nemáme, ale pečivo, sýry a sušenky mi tu fakt extra chutnají (takže se rozhodně nenaplní vaše obavy, že bych tu zase zhubla). V jídle se tu celkem vyžíváme, jíme kvalitně, i maso (hohóó, vykostit kuře tupým nožem mi už taky nedělá problém!). A cheesecake. Za odměnu. To už je slušná motivace 😀

Mezi mé favority tu patří bagely (pečivo vypadající jako donuty, ale je slané), chedar (za dvě libry 400g kostka, yes, Anglie je fajn), cookies a mléko (jojo, to máme u nás taky, ale tady má klasické mléko 6% tuku a prodává se v kanystrech, které se měří v pintách).

2. část – co je tu jinak

Jsme tu už skoro tři týdny, ale z některých věcí jsem na větvi stejně pořád. Prostě to u nás nemáme, takže to automaticky znamená, že se mi to líbí.

1.       Doubledecker – typický dvoupatrový autobus, jehož řidiči jsou největší profíci svého řemesla. Silnice tu jsou, kdo ví proč, fakt úzké a vytočit se nebo vyhnout se s takovým nestabilním kolosem se tu dá pasovat na umění. A sedět nahoře mě taky ještě neomrzelo.

2.       Libry – nejde jen o to, že je to jiná měna, než máme my, ale ještě mě nepřestaly fascinovat drobné mince. Padesát penny je tu třeba stejného rozměru jako dvoupencovka, což fakt nedává smysl. Takže kdyby nás v obchodě neprozradilo nic jiného, v okamžiku, kdy se snažíme vyšátrat ty správné drobáky, je jasné, že jsme turisti 😀

3.       Pinty – litr mléka? To tu neexistuje, tady jsou pinty (nepodařilo se mi ještě najít žádné měřítko pro přepočet)

4.       Míle – maximální povolená rychlost 30. Zní to vtipně, po přepočtu na kilometry je to normálka. A značky upozorňující na staré lidi jsou také rarita.

5.       Směr jízdy – každý ví, že se v Anglii jezdí nalevo, ovšem ne všichni také tuší, že i chodci jsou nápisy na zemi upozorňovány, na kterou stranu že se to mají dívat.

 

6.        Opačný směr – kohoutky se tu otáčejí na druhou stranu, než u nás, nešťastné je, že na to většinou zapomenu a vodu místo vypnutí zesílím.Kam dál?

Vánoční dárky z e-shopů
Vánoce se blíží a předvánoční stres stoupá. Většina z nás ani nestihá obcházet obchody a vybírat pro své blízké dárky. Naštěstí ale už žijeme ve 21. století, kdy existuje internet, a tak můžeme nakupovat a hledat z pohodlí domova na e-shopech. Během pár minut a…

Muzikál Game of Thrones s Coldplay
Jedna z nejvíce známých světových hudebních skupin, Coldplay, se rozhodla, že napíše muzikál. Nejde ale o ledajaký muzikál. Bude to muzikál na nejsledovanější světový seriál a jednu z nejčtenějších knih - Game of Thrones (Hra o trůny). Muzikál vzniká k události Red Nose Day, který pořádá charitativní…

Windows Mobile: První dojmy z přechodu na Android
Před nějakou dobou jsem napsal článek o tom, co mě štve na Windows Phone a Windows 10 Mobile a na základě čehož jsem se rozhodnul tuto platformu opustit, zároveň v něm rekapituluji dění kolem tohoto systému za poslední tři roky, řeším jeho klady a zápory,…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře