» Skotsko – Perth
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Skotsko – Perth
7. Září, 2015 | Lucie | Cestování

V neděli 26.7. jsme se konečně dočkali day offu. Jelikož jsme za sebou měli teprve jednu výplatu, rozhodli jsme se nechat velké nakupování až na později a zvolili raději finančně méně náročnější výlet. I když, Primarku jsme se stejně nevyhnuli (kdo taky mohl tušit, že je tu skoro v každém městě)!

Vyrazili jsme z farmy okolo půl desáté dopoledne. Měli jsme štěstí a stopli jsme hned první auto, shodou okolností slováka, co tu žije, a dopravili se tak místo hodinové procházky do Blairgowrie, odkud odjíždí autobusy. Díky časové rezervě zbyl ještě čas na nákup a následnou menší svačinku v městském parku, kde je zelená ještě zelenější.

Potom jsme se nalodili na ten správný autobus a o hodinu později stanuli v Perthu na autobusovém nádraží.

Hlad byl silnější než my, tak jsme neodolali řetězci Gregg´s, který nabízí čerstvé bagety, sendviče a saláty. Neprohloupili jsme, neboť obložená bageta s kuřecím masem, rukolou, polníčkem a rajčaty, za to fakt stála.

Posilněni jsme se vydali projít město. Byla zima, tak máme alespoň ucházející omluvu, proč jsme se nějakým způsobem ocitli v nákupním centru. Poundland jsme nemohli vynechat, vše za libru, no nekup to!, a Primark byl trochu nutností.

Po pár hodinách jsme konečně zamířili za skutečným cílem naší cesty. Šli jsme do kina. Bylo to to nejlepší, co jsme mohli ten den dělat. Stará budova kina, která byla uvnitř moderně vybavena, nabízela tu správnou atmosféru. Tak jsme vytasili isic, dostali studentskou slevu, a s popcornem a colou se vydali do sálu číslo 7.

Při výběru filmu jsme zvažovali všechna pro a proti, a vzhledem k naší úrovni angličtiny, se rozhodli pro animák. Při výběru jsme měli šťastnou ruku, neboť Mimoni se odehrávají z velké části v Anglii. Jazyk byl opravdu jednoduchý, rozuměli jsme, a ještě se dobře pobavili. Děj zasazený do roku 1968 vtipně odkazující na Beatles a Alžbětu II. byl super. Pohádka, kterou jsme si užili možná víc, než děti (ty nejspíš nebyly tak nadšené jako my, že tomu rozumí :D).

Po kině jsme nakoupili masové pirohy a s ginger beerem se odebrali zpět na autobus.

Možná je divné, zvolit jako program kino, ale musím říct, že jsme ani chvíli nezalitovali a dokonce navnadili i ostatní sběrače z farmy JKam dál?

Windows 10 Mobile - došla mi trpělivost
Ještě před půl rokem bych neřekl, že tento moment opravdu nastane, ale po posledních pár měsících mi došla s platformou Windows 10 Mobile trpělivost. Vezmu to ale od začátku. Poté, co mi před třemi lety ukradli telefon s operačním systémem Android, jsem přemýšlel, po jakém…

Bakalář nebo Diplomovaný asistent?
Ahoj všem po delší době. Dnes jsem si pro Vás připravala článek o dvou institucích, které považujeme za terciální stupeň vzdělávání a snažím se Vám shrnout základní informace o studiu a třeba někomu i ujasnit nějaké informace. Na začátek je asi nutné zmínit, že osobně…

Skotsko - pracujeme a bydlíme
Ve Skotsku furt prší. Když je modrá obloha, když je černá obloha, když je to půl napůl, prostě pořád. Nikdy tu taky není úplná tma. Jsme daleko od nejbližšího městečka, ale i v noci je tu nepřetržitě něco vidět. Jako když se teprve smráká, každopádně je…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře