» Skotsko – Perth
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Skotsko – Perth
7. Září, 2015 | Lucie | Cestování

V neděli 26.7. jsme se konečně dočkali day offu. Jelikož jsme za sebou měli teprve jednu výplatu, rozhodli jsme se nechat velké nakupování až na později a zvolili raději finančně méně náročnější výlet. I když, Primarku jsme se stejně nevyhnuli (kdo taky mohl tušit, že je tu skoro v každém městě)!

Vyrazili jsme z farmy okolo půl desáté dopoledne. Měli jsme štěstí a stopli jsme hned první auto, shodou okolností slováka, co tu žije, a dopravili se tak místo hodinové procházky do Blairgowrie, odkud odjíždí autobusy. Díky časové rezervě zbyl ještě čas na nákup a následnou menší svačinku v městském parku, kde je zelená ještě zelenější.

Potom jsme se nalodili na ten správný autobus a o hodinu později stanuli v Perthu na autobusovém nádraží.

Hlad byl silnější než my, tak jsme neodolali řetězci Gregg´s, který nabízí čerstvé bagety, sendviče a saláty. Neprohloupili jsme, neboť obložená bageta s kuřecím masem, rukolou, polníčkem a rajčaty, za to fakt stála.

Posilněni jsme se vydali projít město. Byla zima, tak máme alespoň ucházející omluvu, proč jsme se nějakým způsobem ocitli v nákupním centru. Poundland jsme nemohli vynechat, vše za libru, no nekup to!, a Primark byl trochu nutností.

Po pár hodinách jsme konečně zamířili za skutečným cílem naší cesty. Šli jsme do kina. Bylo to to nejlepší, co jsme mohli ten den dělat. Stará budova kina, která byla uvnitř moderně vybavena, nabízela tu správnou atmosféru. Tak jsme vytasili isic, dostali studentskou slevu, a s popcornem a colou se vydali do sálu číslo 7.

Při výběru filmu jsme zvažovali všechna pro a proti, a vzhledem k naší úrovni angličtiny, se rozhodli pro animák. Při výběru jsme měli šťastnou ruku, neboť Mimoni se odehrávají z velké části v Anglii. Jazyk byl opravdu jednoduchý, rozuměli jsme, a ještě se dobře pobavili. Děj zasazený do roku 1968 vtipně odkazující na Beatles a Alžbětu II. byl super. Pohádka, kterou jsme si užili možná víc, než děti (ty nejspíš nebyly tak nadšené jako my, že tomu rozumí :D).

Po kině jsme nakoupili masové pirohy a s ginger beerem se odebrali zpět na autobus.

Možná je divné, zvolit jako program kino, ale musím říct, že jsme ani chvíli nezalitovali a dokonce navnadili i ostatní sběrače z farmy JKam dál?

Úžasná hádanka - Kde je tatínek?
Narazil jsem na internetu na super hádanku s důvtipěm. Kdo ji vyřeší, má zlatého bludišťáka. Hádanka: Maminka je o 21 let starší než její syn. Za 6 let bude maminka pětkrát starší než syn. Kde je právě tatínek?   Svoje odpovědi piště do komentářů, opravdu…

Tip na výlet: Jeseníky
Jeseníky jsou jedny z těch míst v České republice, kam se i po několika návštěvách pořád stejně ráda vracím. Tím, že jsem tam měla tetu, tak jsem tam v dětství trávila hodně času o prázninách, později jsem tam jela na dovolenou s rodiči, typické školní…

Organizace času jako klíč úspěchu
Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400 sekund, ale přesto spousta z nás žije v přesvědčení, že nemá čas. Čas na rodinu, koníčky, odpočinek. Opravdu ho nemáme, nebo jen neumíme čas správně plánovat? Na kurzu o organizaci času nám bylo sděleno, že před…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře