» Tip na výlet: Vysoké Tatry
WREET.cz PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE CO JE WREET.CZ NAPSAT ČLÁNEK
Tip na výlet: Vysoké Tatry
13. Květen, 2016 | Emm | Cestování

Jelikož se blíží období volno, odpočinku a výletů, tak Vám dnes napíšu tipy na výlety ve Vysokých Tatrách.  Do Vysokých Tater jsem se vydala společně s mamkou před dvěma lety zpět na 4 dny a musím říci, že i když pocházím z vesnice, kde je neskutečný klid, lesy kolem a jde zde načerpat spousty energie, tak jsem si Tatry zamilovala a letos plánuji návštěvu znova.


→ Cesta
Co se týká cestování, tak já jela s mamkou vlakem, jelikož máme přímý spoj od nás až do Popradu. Cestování na Slovensko je ale dle mého názoru ale dobré, protože co jsme se dívaly z vlaku, tak mají vybudované nové dálnice a celkově i dobré značení.

→ Ubytování
Nabídka ubytování v Popradě je velmi pestrá, od ubytoven až po hotel. Ale tím, že má mamka v Tatrách rodinu, bydlely jsme u nich, tím pádem jsme tuhle otázku řešit nemusely.

→ Túry
A teď asi to hlavní. Mamka, milovnice Tater, která má v Tatrách prochozeno neskutečně mnoho, jelikož tam jezdí každý rok, mi chtěla během pár dní ukázat co nejvíce.

•Štrbské pleso (ŠP) – Asi to nejznámější a nejnavštěvovanější pleso v Tatrách. Jedná se o 5. největší pleso v Tatrách, chůze kolem něho je nenáročná, příjemná, stejně jako cesta. Můžete vyjet „električkou“, jak říkají místní, nebo to lze i pěšky ze Starého / Nového Smokovce (16 km). Na ŠP se nachází chata, ze které vidíte i skokanské můstky.

• Popradské pleso (PP) – Je křižovatkou dalších cest na túry, ale pokud chcete navštívit PP, doporučuji vystoupit na Štrbském plese a jít po Magistrále. Cesta je po asfaltové cestě, poté lesem a kousek i přes velké kameny, ale je nenáročná. Cestou je spousty laviček, rozcestníků a můžete vidět památeční hřbitov nebo malý vodopád s pitnou vodou.

• Lomnický štít (LŠ) – Pokud se rozhodnete navštívit Lomnický štít, rozhodně nebudete litovat. Cesta pěšky už na LŠ není možná, ale můžete využít lanovku.  Co jsem slyšela, tak lístek na lanovku (7 minut) stojí 50 €. Nahoře Vás čeká neskutečný výhled a pořádná zima. Vrchol patří nejnavštěvovanější a zároveň se tam nachází i nejvýše položené meteorologická stanice na Slovensku.

→ Tip na závěr
A pokud jste studenty, tak Vás jistě potěší fakt, že studenti do 26 let mají cestování po Slovensku zcela zdarma. Cestu zdarma můžete využít i na vlaky směr Štrbské pleso. Jedinou podmínkou je si vyřídit na některé ze slovenských pobočce průkazku, vyplnit formulář, kde je nutné i razítko školy a poté si koupit jízdenku v hodnotě 0 Kč.

Pokud jste o návštěvě přemýšleli, můžu Vám to rozhodně doporučit!Kam dál?

Názor na Windows Mobile po půl roce od přechodu na Android
Tento článek málem ani nevyšel, jelikož mě nějak přešla potřeba ho napsat. Protože jsem vám ho ale v minulém článku slíbil, přemohl jsem se. Jak už název napovídá, sdělím vám zde své dojmy a poznatky z používání Androidu po více než půl roce od přechodu…

Skotsko - nakupování a co je tu jinak
1. část - nákupy Největší terno tu je Tesco. Je to jediný supermarket v nejbližším městečku. Výhodou pro „pickery“ je, že tam dvakrát týdně jezdí autobus přímo z farmy. Farmář ho objednává vždy na takovou hodinu, aby to stihli i ti nešťastlivci, co chodí z pole jako poslední.…

Skotsko - Vzhůru do (ne)známa!
Letenka koupena, vlak nalezen, skoro všechno hotovo. Jen skoro, protože zabalit si jednu krosnu na více než měsíc a půl, je pro mě úkol téměř nemožný. Něco jako mission impossible.  Ještě tedy můžu mít příruční zavazadlo, ale stejně! Naši se na tom strašně baví, prý…


Processing your request, Please wait....

Tagy:

Komentáře